Galatasaray Doğa Sigorta Ezeli Rakibi Karşısında Bir İlke İmza Attı

Galatasaray Doğa Sigorta Ezeli Rakibi Karşısında Bir İlke İmza Attı

27 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nde 20’inci hafta mücadelesi Galatasaray Doğa Sigorta ve Fenerbahçe Beko ekipleri arasında yaşandı. Kıran kırana geçen müsabakanın sonunda kazanan takım 80-75 skorla sarı kırmızılılar oldu.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 20’inci haftasında iki ezeli rakip Galatasaray Doğa Sigorta ve Fenerbahçe Beko ekipleri karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli ekibin ev sahibi olduğu müsabakanın kazananı ise yıllar sonra aslan oldu. Oyun, 80-75 skorla sona erdi.

Oyun, Ülker Spor Ve Etkinlik Sarayı’nda gerçekleşti. İki takımın da kıran kırana mücadele verdiği maç, cimbomun galibiyeti ile sona erdi. 2011 senesinden bu yana Fenerbahçe ekibini yenemeyen Galatasaray, ayrıca deplasman mücadelesi için Ülker Spor Ve Etkinlik Sarayı’ndaki ilk galibiyetini de almış oldu.

Üçüncü Çeyrekten Sonra İpler Tamamen Cimboma Geçti

İki ekip için de kıyasıya mücadelenin gerçekleştiği oyunda, üçüncü çeyreğe kadar art arda seriler edinildi. Fakat üçüncü periyottan itibaren, sarı kırmızılar üstünlüğü ev sahibi ekibe vermeyerek, bu durumu maçın son saniyesine kadar da sürdürdüler.

Alınan galibiyetle, 10 maçın ardından ezeli rakibe karşı alınan zaferle, bir ilke de imza atılmış oldu ve kanarya kendi evinde ezeli rakibine karşı ilk kez yenilgi yaşadı.