Galatasaray Doğa Sigorta TOFAŞ

Galatasaray İlk 4 Yolunda Büyük Bir Avantaj Edindi

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21’inci hafta müsabakası için TOFAŞ ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka, sarı kırmızılı takımın 80-75 skor üstünlüğü ile sona erdi.

 

ING Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci hafta heyecanı Bursa temsilcisi TOFAŞ ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri arasında yaşandı. Kıran kırana geçen mücadelenin sonunda kazanan cimbom oldu. Maç 80-75 skorla sona erdi.

 

İki takımın da birbiri ile kıyasıya mücadele etmiş olduğu oyun, iki ekibin taraftarları için de nefes kesici oldu. Son derece kritik bir mücadelenin kazananı aslanlar olurken, TOFAŞ ekibi ise ligdeki 7’inci yenilgisini yaşamış oldu.

 

Ligdeki 15’inci Galibiyet

 

En son ezeli rakibi Fenerbahçe Beko ekibi ile karşılaşan ve 9 senenin ardından sarı lacivertli ekibi mağlup etmeyi başaran Galatasaray Doğa Sigorta, ligin 15’inci galibiyetini de böylece yaşamış oldu.

 

Özellikle de son periyottaki üstün başarısı ile maçın galibiyetini edinen cimbom, bir galibiyet daha alarak ilk 4 yolu için büyük bir avantajı elde etmiş oldu.

 

Müsabakanın ilk periyodu 20-20 eşit sayı ile tamamlanırken, ikinci çeyrekte ise sayı sarı kırmızılıların üstünlüğünde 38-35 oldu.

 

Üçüncü periyot için de kıran kırana geçen mücadele, yine 54-53 sayı ile Galatasaray ekibinin üstünlüğünde sonlandı. Maçın kazananı ise, 5 sayı farkla sarı kırmızılı takım oldu.