Galatasaray Süper Lig Maçında Farklı Kazandı

Galatasaray Süper Lig Maçında Farklı Kazandı

12 Ocak 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

 

 

Galatasaray Süper Lig maçında, Türk Telekom karşısında maçı farklı bir skorla kazandı. ING Basketbol Süper Ligi’nin 16. hafta maçında Galatasaray Doğa Sigorta, sahasında Türk Telekom’u 93-71 yendi. Bu sonuçla Galatasaray Doğa Sigorta, üst üste 6. toplamda ise 12 galibiyetini elde etti. Türk Telekom ise ligde 9. Yenilgisini almış oldu.

Karşılaşmaya iki takım da hızlı hücumlar yaparak başladı. Karşılaşmanın ilk 5 dakikasını ise Ankara ekibi Türk Telekom, 11-7 önde geçti. Galatasaray Doğa Sigorta, 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla üstünlüğü eline aldı ve ilk çeyreği 22-16 önde tamamladı. Yine oldukça hızlı  başlayan ikinci çeyrekte Ege Arar’la pota altından sayılar bulan Galatasaray Doğa Sigorta, karşılaşmada rakibi karşısında ikinci çeyrek içinde 32-26’lık bir  üstünlük yakaladı.  Hücumda Harrison’la etkili olan sarı-kırmızılılar, bu oyuncunun son saniyede attığı 3 sayılık basketle de ilk devreyi 49-33 önde tamamladı.

Galatasaray Süper Lig Maçında Etkin Oynadı Ve Kazandı

Galatasaray Süper Lig maçında rakibi Türk Telekom karşısında oldukça etkili bir oyun ortaya koydu. İkinci devre de de bu iyi oyununu sürdüren takım üçüncü çeyreğe de hızlı başladı. Üçüncü çeyrekte Göksenin Köksal’ın iyi oyunuyla farkı artıran Galatasaray Doğa Sigorta, maçın 24. Dakikasına gelindiğinde 59-41’lik üstünlük yakaladı. Türk Telekom çok fazla şut kaçırıp rakibine de hücum ribauntlarını verince, Galatasaray Doğa Sigorta farkı 20 sayıya çıkararak son çeyreğe 69-49’luk bir skorla önde girdi. Son çeyrekte de rahat bir oyun ortaya koyan Galatasaray Doğa Sigorta, maç sonunda da sahadan 93-71 galip ayrıldı.

Diğer haberler için.