Gaziantep Basketbol Ve Pınar Karşıya Mücadelesinin Ardından Sarıca’da Değerlendirme

Gaziantep Basketbol Ve Pınar Karşıya Mücadelesinin Ardından Sarıca’da Değerlendirme

29 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi karşılaşmalarında nefes kesen bir mücadele veren Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol ekiplerinin oyunu sona erdi. Kazanan ise 82-72 skorla Karşıyaka ekibi oldu. Maç sonrasında değerlendirme yapan baş antrenör Ufuk Sarıca da, milli maçların ardından bu sürecin zor olduğuna değindi.

ING Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol karşılaşması sona erdi. Parkeden galip ayrılan ise, Karşıyaka ekibi oldu. Maç, 82-72 skorla sona erdi.

Nefes kesen oyundan galip ayrılan ekibin baş antrenörü Ufuk Sarıca da, maç sonrasında yapmış olduğu değerlendirmelerle ön plana çıktı. Galibiyetin ardından konuşan Sarıca, üst sıralarda yer almak istediklerini belirterek, milli maçlardan sonra bu sürecin zor olduğuna değindi.

Öte yandan milli maçlar nedeniyle, Semih Erden, Metecan Birsen, Amath M’Baye’nin Fransa’da, Jordan Morgan’ın ise Slovenya milli takımında yer aldığını belirtti.

“Son beş dakika bence daha dikkatli oynamalıydık”

Bir kez antrenman yapabilmiş olmalarının da altını çizen baş antrenör, rakibine karşı çok diri oynadıklarını ve eski alışkanlıklarını da yine sergilediklerini ifade etti.

Sezon başlangıcından bu yana savunması ile ön çıkan ekibin hocası, oyunu uzun bir süre önde götürdüklerini belirterek, “son 5 dakika bence daha dikkatli oynamalıydık. Genç arkadaşlarımızın aldıkları süreyi daha iyi değerlendirmeleri lazımdı. Milli aranın ardından kazandığımız için mutluyuz” ifadelerini kullandı.