Genç Kızlar Bölgesel Ligde Kıran Kırana Yarışıyorlar

Genç Kızlar Bölgesel Ligde Kıran Kırana Yarışıyorlar

26 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri’nin düzenlemekte olduğu 16 Yaş Altı Kızlar 5’inci Bölge Şampiyonası müsabakaları Malatya’da başladı. 5 gün boyunca devam edeceği öğrenilen yarışlara katılım sağlayacak ekipler ise Şanlıurfa Gençlik Spor, Tunceli Dersim Gelişim Spor, Elazığ İl Özel İdare, Diyarbakır Bağlar Belediye Spor, Batman Eğitim Spor ve Van Büyükşehir Belediye Spor olacak. Tek amaçları bir üst gruba yükselmek olan genç sporcuların yarışmaları ise tüm spor dünyasına örnek olacak.

5 Gün Sürecek Yarışlar Malatya’da Başladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri tarafından organizesi yapılan 16 Yaş Altı Kızlar 5’inci Bölge Şampiyonası ilk olarak Malatya’da başladı. Bölgesel ekiplerin birbiriyle nefes kesecek müsabakalarının ise 5 gün boyunca devam edeceği açıklandı.

İlk oyun için Merkez Spor Salonu’nda yarışan ekipler, bir üst tura geçebilmek için kıyasıya mücadele veriyor. 5’inci Bölge Şampiyonası’na katılım sağlayan genç sporcuların bulunduğu takımlar ise Şanlıurfa Gençlik Spor, Tunceli Dersim Gelişim Spor, Elazığ İl Özel İdare, Diyarbakır Bağlar Belediye Spor, Batman Eğitim Spor ve Van Büyükşehir Belediye Spor şeklinde olacak.