Georgios Printezis: “Motivasyonumuz Çok Yüksek”

Georgios Printezis: “Motivasyonumuz Çok Yüksek”

11 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yaz döneminde yenilenen kadrosuyla Turkish Airlines EuroLeague ve Yunanistan Ligi’ne iyi bir başlangıç yapan Olympiakos’un kaptanı Georgios Printezis, kazanılan Lavrio maçının ardından Yunan basınına açıklamalarda bulundu.

İki yıllık bir aranın ardından domestik lige geri döndükleri için mutlu olduklarını kaydeden 36 yaşındaki yıldız, takımın sezona iyi bir başlangıç yaptığını ve motivasyonlarının oldukça yüksek olduğunu şu şekilde anlattı:

“Motivasyonumuz çok yüksek. Domestik ligdeki müsabakaları iki seozndur kaçırıyorduk ve bu maçlar bize ritim veriyor ve takım olarak gelişmemize yardımcı oluyor. Sezona iyi başladık ama henüz büyük beklentilere girmek için erken. Baskonia ve Real Madrid’e karşı çok güçlü iki maç oynadık. Sezon çok uzun. Daha oynayacağımız 30’dan fazla maçımız var. Başarı için doğru yönetim, tazelik, enerji, kimya gerekir. Sezona kesinlikle iyi başladık ve beklentiler büyük olabilir. Ancak deneyimlerimin bana öğrettiği şey, oyunları ne kadar alçakgönüllülükle yönetirse, yenilgiyi de zaferi de o kadar kolay idare edebiliriz.”

Yaz döneminde basketbolu bırakan efsane oyuncu Vassillis Spanulis sonrası dönem hakkında da açıklamalarda bulunan Printezis, şu ifadeleri kullandı:

“Bir takımın böyle bir oyuncuyu kaybettiğinde yapması gereken ilk şey başka bir Spanoulis aramaktır. Her oyuncu farklıdır, herkesin savunmamıza ve hücumumuza katacağı farklı şeyler vardır. Sloukas, Walkup, Dorsey var. Kesinlikle Spanoulis ile karşılaştırılamazlar ama çok iyi oyuncular.”