Goran Dragic: “Henüz En İyi Seviyemize Ulaşmadık”

Goran Dragic: “Henüz En İyi Seviyemize Ulaşmadık”

7 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz cuma günü Euro Basket 2022 için Slovenya Milli Takımı’nda oynayacağını açıklayan Goran Dragic, Slovenya’nın Karadağ ile oynadığı hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Milli takımında arkadaşlarının bu kararı almasında belirleyici rol oynadığını dile getiren 36 yaşındaki yıldız oyun kurucu, konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Ljubljana’da ve ardından Stockholm’de gerçekten güzeldi. Sonra çocuklarla konuştum. Arzularını dile getirdiler. Ben de biraz şaşırdım. Ama yine de tıbbi muayeneden geçmem ve Chicago ile sözleşme imzalamam gerekiyordu. Birçok insan beni ikna etti. Her yönden. Rasho Nesterovic, Edo Muric… Ama en ‘akıcı’ kardeşim Zoran’dı. Beni her gün ikna etti.”

2017 Euro Basket’in kazanılmasında başrolü oynayan Goran Dragic, o turnuvada sergilediği performansla en değerli oyuncu seçilmişti. Deneyimi gard, bu kez takımdaki rolünün farklı olacağını şöyle açıkladı:

“Maç başına kesinlikle 36 dakika oynamayacağım. Eskiden Batman’dim, şimdi Robin olacağım. Kimyayı geliştirmemiz önemli ve saha içinde ve dışında lider olacağım. Ancak tahminlerimde temkinli olacağım. Bu en güçlü şampiyonalardan biri olacak.”

FIBA geçen hafta EuroBasket güç sıralamasını açıkladığında, B Grubu’ndaki altı takımdan üçü İlk 5’teydi.  Slovenya 1 numara, Fransa 2 numara ve Litvanya 5 numaraydı. FIBA’nın güç sıralaması hakkında Dragic şu yorumda bulundu:

“Belki bu biraz fazla. Slovenyalılar da biraz fazla coşku yaşıyor. Topu bırakmanız gerekiyor. Önce hazırlık maçlarını, sonra da şampiyonanın grup aşamasını bekleyelim. Ancak o zaman nereye ait olduğumuzu anlarız. Her şeyin üstesinden gelebileceğimiz o enerjiye henüz ulaşamadık. Henüz orada değiliz. Beşincilik için geri gelmedim. Madalya elbette bir dilek.”

Slovenya, EuroBasket 2022’nin B Grubu’nda Fransa, Litvanya, Almanya, Macaristan ve Bosna-Hersek ile birlikte yer alıyor.