Goran Dragic, Yakalaşan Euro Basket Öncesi Sloven Basınına Açıklamalarda Bulundu

Goran Dragic, Yakalaşan Euro Basket Öncesi Sloven Basınına Açıklamalarda Bulundu

19 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Chicago Bulls’ın deneyimli gardı Goran Dragic, Sloven basınına verdiği demeçte Luka Doncic ve Nikola Jokic’in NBA’deki yükselişi hakkında açıklamalarda bulundu.

Nikola Jokic’in oyun zekasının çok üst düzey olduğunu belirten Goran Dragic, Sırp yıldızla ilgili şunları dile getirdi:

“Onun basketbol zekası inanılmaz. Amerikalılar pazarlamada ilerlemeye çalışıyorlar ve bu normal ama her şeyi bir kenara koyduğunuzda, bu farklı bir hikaye. Jokic hızlı değil, zıplamıyor fakat iki sezondur normal sezonun MVP’si olmayı başardı. NBA oyuncuları hepsi iyi durumda. Üst düzeyde kalıcı olmak için  yüzde altı vücut yağına sahip olmalısın, zıplamalısın… Jokic ve Doncic bu tarzdan farklı. Bence bu ikilinin ligi domine etmesi onların sinirlerini bozuyor.”

“Billy Donovan Harika Bir İnsan”

Yaz döneminde Dallas Mavericks’ten cazip olmayan bir teklif alsa da kariyerine Chicago Bulls’da devam etmeye karar veren Goran Dragic, yeni takımındaki rolü hakkında da açıklamalarda bulundu. Bulls’un koçu Billy Donovan geçtiğimiz günlerde Dragic’i Avrupa’da ziyaret ederken, Sloven yıldız konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Nikola Vucevic ile Karadağ’daydı, bu yüzden beni aradı ve durumuma bakmaya geleceğini söyledi. Kampın son günü gelebileceğini söyledim. Billy harika bir koç ve en önemlisi o iyi bir insan. Dört gözle bekliyorum ve oynamaya başlamak ve sezonun başlaması için sabırsızlanıyorum. Her şeyin nasıl olacağını göreceğiz. Yalnız olmayacağımı biliyorum, takımda iyi bir arkadaşım Nikola Vucevic var. Her şey saha içinde ve dışında takımla nasıl olacağıma bağlı.”

 “Avrupa Şampiyonasında Oynamak İçin Üzerimde Baskı Var”

2022 Euro Basket’e katılıp katılmama konusunda henüz karar vermediğini aktaran Dragic, konuya ilişkin olarak şöyle konuştu:

“Göreceğiz. İlk önce bazı kişisel şeyleri bitirmem gerekiyor ve göreceğiz. Beş yıl sonra geri döndüğüm için EuroBasket’te oynama arzusu var. Özellikle son maçta taraftarlarımızın önünde biraz duygulandım. Ama beni mutlu eden sadece bir veda maçı değil, kazanılması gereken bir maç olmasıydı. Taraftarlarla dolu, çok güzel bir arenaydı. Şimdi Avrupa şampiyonasında oynamam için üzerimde biraz baskı var.”

Eurohoops