Gran Canaria, Jaka Lakovic’i Başa Getiriyor

Gran Canaria, Jaka Lakovic’i Başa Getiriyor

14 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

İspanya Liga Endesa’da normal sezonu sekizinci sırada tamamlayan, 7Days EuroCup’da ise çeyrek finalde elenen Gran Canaria, geçtiğimiz günlerde baş antrenör Porfi Isaac ile yolları ayırmıştı. Koçluk görevi için Pınar Karşıyaka’dan Ufuk Sarıca ile de görüşen İspanyol takımının bu göreve Jaka Lakovic’i getirmesi bekleniyor.

İspanyol web sitesi Encestando’nun haberine göre, Sloven basketbol efsanesi Jaka Lakovic Gran Canaria’nın yeni baş antrenörü olacak.

Lakovic, profesyonel kariyerinde Barcelona, Panathinaikos gibi takımları yanı sıra ülkemizde de Galatasaray formasını terletmişti. Basketbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra Liga Endesa’da Joventut Badalona ve Bilbao gibi takımlarda hem asistanlık hem de baş antrenörlük yapan Sloven basketbol adamı geçtiğimiz sezonu ise Almanya’da Ratiopharm Ulm’un başında geçirmişti.

Ulm ile 7Days EuroCup’da Badalona’yı eleyerek takımını çeyrek finale taşıyan Lakovic yönetiminde Gran Canaria’nın önümüzdeki sezon hem Liga Endesa hem de 7Days EuroCup’da daha rekabetçi olması bekleniyor.