Harden’ın Takas Gündeminde Nets ve 76ers’dan Sonra 2 Yeni Opsiyon var: Bucks ve Heat

Harden’ın Takas Gündeminde Nets ve 76ers’dan Sonra 2 Yeni Opsiyon var: Bucks ve Heat

11 Aralık 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Son günlerde NBA gündemini en çok meşgul eden konu James Harden‘ın takas hikayesi!

Bildiğiniz üzere daha önce Houston Rockets‘a yönetimine takas isteğini bildiren skorer yıldızın gitmek istediği takımlar konusunda 76ers ve Nets ön plana çıkmıştı.

The Athletic’in haberine göre Harden’ın takas için favori rotaları arasına Milwaukee Bucks ve Miami Heat de eklenmiş durumda.

Covid test protokollerini henüz yerine getiremediği için Rockets’ın antrenmant kampına henüz katılmayan Harden, iddialara göre yönetimle hiç görüşmedi, sadece yardımcı antrenör Lucas üzerinden iletişimi sürdürüyor.

Haberin detaylarında belirtildiği üzere, Harden’ın yeterli sayıda testleri yapıp sonuçlarının negatif olarak netleşmesinin ardından takımla antrenmanlara çıkması bekleniyor.

Rockets’da yeni oluşan yönetim Westbrook’u takasla takımdan gönderirken John Wall ve DeMarcus Cousins gibi önemli isimleri de kadroya katmıştı. 11 yıllık NBA kariyerinde 8 kez All-Star seçilen Harden’ın, Houston forması ile geçirdiği 8 yılın ardından artık takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak yine haberde yer aldığı üzere Rockets yönetimi yıldızını takaslama konusunda da aceleci değil. Karşılığında devasa bir paket almadıkça onu göndermeyi düşünmüyorlar. Örneğin Nets ile masaya oturabilmeleri için pakete Durant ya da Irving’in dahil edilmesini şart koşuyorlar.

Sixers ise olası bir takas paketine iki genç yıldızı Simmons veya Embiid’i katmak istemiyor, aksine iki oyuncusunun Rivers yönetiminde neler yapacaklarını görmek istiyorlar. Her ne kadar Nets ile Sixers Harden’ın önceliğinde olsa da Doğu konferansının iddialı ekiplerinden Heat ile Bucks da Harden’ın tercihleri arasında yer alıyor.

Bu yoğun takas gündemine karşılık otoriteler Harden’ın sezona Rockets ile başlamasına ve kulübün iyi sonuçlar alarak onu şampiyonluğa, kulüpte kalmaya inandırmak üzerine çalışacağına dikkat çekiyorlar.