Hidayet Türkoğlu: “Milli Takım Baş Antrenörü Yakında Belli Olacak”

Hidayet Türkoğlu: “Milli Takım Baş Antrenörü Yakında Belli Olacak”

7 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Bahçeşehir Koleji’nin Leiden Basketball’ı mağlup ettiği karşılaşmanın ardından gündeme ilişkin DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Türk takımlarının bu sezon Avrupa kupalarında elde ettiği başarıların kupayla taçlanması halinde daha da anlamlı olacağını ifade eden Türkoğlu, konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Ülkemizi gururla temsil eden bütün kulüplerimizi gerçekten takdir etmek gerekiyor. Bahçeşehir’imiz finalde. İnşallah devamı da gelir ve ülkemize kupa gelir. Bu anlamda yaptıkları katkı ve yatırımlardan dolayı başta Hüseyin başkan olmak üzere bütün Yücel ailesini kutluyorum. İnşallah kupa ülkemize gelir.”

“Kulüplerimizin yapmış oldukları doğru yatırımlar sonrasında elde ettikleri başarılar inşallah böyle devam eder. Sonunu kupalarla getirebilirsek, ülkemizin basketbolu açısından daha anlamlı ve katkılı olacaktır. Kulüplerimize bu anlamda hem teşekkür etmek hem de kutlamak istiyorum. Yaptıkları yatırımlarla Türk basketbolunun dünyada ve Avrupa’da görünürlüğünü arttırıyorlar. O yüzden inşallah kupayla da sonuçlanırsa ne mutlu bize.”

DHA

Geçtiğimiz günlerde görevinden ayrılan Milli Takım baş antrenör Orhun Ene’nin yerine geçecek isim hakkında da açıklamalarda bulunan Hidayet Türkoğlu, antrenörün yakın zamanda belli olacağını ifade etti.

Basında çıkan iddialara göre, Orhun Ene’den boşalan baş antrenörlük görevine Ergin Ataman’ın gelmesi bekleniyor.