Larkin

Hidayet Türkoğlu’ndan Shane Larkin Açıklaması

Posted by

Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı olan Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin ile ilgili merak edilenler konusunda açıklama yaptı.

A Milli Basketbol Takımı’nda forma giyeceğini geçmiş haftalarda resmen açıklayan Anadolu Efes ekibinin yıldız oyuncusu Shane Larkin ile ilgili merak edilenler açıklığa kavuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, canlı yayına bağlanarak tüm sorulara cevap verdi.

Anadolu Efes ekibinin yıldız oyuncusu Larkin için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının onay aldığı öğrenildi. Kabul edilen vatandaşlığın ardından ise yıldız basketbolcunun adının değişip değişmeyeceği ise gündeme oturan konulardan biri oldu.

Bir televizyon kanalına canlı olarak katılım sağlayan Türkoğlu, Larkin ile ilgili isim değiştirme süreci hakkında bir durumun gündemde olmadığı belirtildi. Böyle bir görüşmenin söz konusu olmadığını da ekleyen TBF Başkanı, “Hem bize hem de Anadolu Efes’ hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Saygı Artacak

Larkin’in Türkiye’de çok fazla saygı gördüğünün altını çizen Başkan, bundan sonraki süreçte daha fazla bir ilginin ve saygının söz konusu olacağına da dikkat çekti.

İsim değiştirme gibi bir durumun zorunluğu olmadığı ile ilgili de konuşan eski basketbolcu, “İnşallah şubatta ve şubattan sonra oynanacak maçlarda Larkin’i milli takım formasıyla göreceğiz” dedi.