İDDİA: AS Monaco Önümüzdeki Sezon İçin Jordan Loyd’u Kadrosuna Katmak İstiyor

İDDİA: AS Monaco Önümüzdeki Sezon İçin Jordan Loyd’u Kadrosuna Katmak İstiyor

13 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’de geçirdiği ikinci sezonda son sekize kalan AS Monaco, play-off turunda beş maç sonunda Olympiakos’a elenerek bu sezon Avrupa defterini kapatmıştı. Önümüzdeki sezon bütçeyi yükseltmek ve daha rekabetçi bir kadro kurmak isteyen Fransız temsilcisi, önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına hız verdi.

Fransız basınından Gabriel Pantel-Jouve’un raporuna göre, AS Monaco önümüzdeki sezon gard rotasyonunu Jordan Loyd ile güçlendirmek istiyor.

Loyd, 2020-21 sezonunda Kızıl Yıldız ile Turkish Airlines EuroLeague’de boy göstermiş ve gösterdiği başarılı performansla sezon sonunda Rus ekibi Zenit’in yolunu tutmuştu.

Zenit ile bu sezon EuroLegaue’de 23 maçta görev alan ABD’li gard, 13.2 sayı, 4.0 ribaunt ve 3.9 asist ortalamaları yakaladı.

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilim yüzünden Rus takımlarının önümüzdeki sezon EuroLeague’de temsil edilip edilmeyeceği belirsizliğini halen koruyor. Sezon sonunda Zenit ile kontratı sona erecek 29 yaşındaki gardın kariyerini EuroLeague’de sürdürmek isteyecek olması transferde AS Monaco’nun elini güçlendiren faktör olacaktır.