İDDİA: Harden, Philadelphia ile Kontrat Yenilemeye Sıcak Bakıyor

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Philadelphia 76ers‘ın yıldızlarından James Harden, yeni sezon da kulübün formasını giymeye sıcak bakıyor.

2021-22 sezonunda takas döneminin son gününde Ben Simmons merkezli takas paketi ile Nets’den 76ers’ın yolunu tutan Harden’ın kontratındaki oyuncu opsiyonunu kullanarak gelecek sezon da 76ers forması giymesi bekleniyor.

Aslında gelen ilk haberler Harden’ın 2022-23 sezonu için oyuncu opsiyonunu kullanmayacağı ve Sixers ile 5 yıllık maksimum bir kontrat imzalayacağı yönündeydi ama taraflar farklı bir senaryo üzerinde hem fikir olmuş durumdalar.

Bleacher Report’ta yer alan habere göre Harden, 2022-23 sezonundaki opsiyonunu takımda kalma yönünde kullanacak. Sonrasında ise Sixers, Harden ile iki ya da üç yıl süresinde kontrat uzatacak.

Her ne kadar Sixers kariyerine istediği gibi başlayamamış olsa da bunun nedeni sakatlığını tam olarak atlatamamış olmasıydı. Sağlıklı olduğu günlerde ligi nasıl domine edebildiğini biliyoruz ki Embiid’in de 2 sezondur MVP performansı sergilediğini düşünürsek gelecek sezon iki yıldızın da sağlıklı olması durumunda Sixers’ın en azından Doğu şampiyonluğu için umutlanmaması adına bir sebep yok.