İDDİA: Indiana Pacers, Ben Simmons Takası İçin Adaylardan Biri

Yaz döneminde Philadelphia 76ers’tan takasını isteyen ve takımın sezon öncesi hazırlık kampına katılmayarak 76ers tarafından maaş ödemeleri kesilen Ben Simmons için yeni bir iddia ortaya atıldı.

ESPN’den Brian Windhorst, The Jump programında Indiana Pacers’ın Ben Simmons takası için olası adaylardan biri olduğunu dile getirdi.

Üç kez all-star seçilen Ben Simmons, Philadelphia’dan bir takas talep etti ve pazartesi günü başlayan sezon öncesi hazırlık kampına henüz katılmadı.

Ben Simmons, Philadelphia 76ers ile ipleri koparmış görünüyor. Esas soru, Sixers’ın potansiyel bir takasta Simmons için ne alabileceği. Pacers, Caris LeVert’in sırtında stres kırığı geçirmesiyle sezon öncesi talihsiz bir darbe aldı. TJ Warren 2020-21 sezonunun tamamını ayağındaki kırık sebebiyle kaçırdıktan sonra hala sahalardan uzak ve dönüş tarihi belirsiz.

Sixers ile Ben Simmons arasındaki ilişki, özellikle Embiid’in perşembe günü verdiği bir röportajda Simmons’ı eleştirmesi ve yokluğunu takımın geri kalanına saygısızlık olarak nitelendirmesinin ardından zora girmiş görünüyor.

Eğer Sixers onu takas etmezse, Simmons’ın tüm sezon boyunca oturmaya istekli olduğu bildiriliyor. Pacers’ın başka bir oyun kurucuya ihtiyacı olabilir ve Simmons onların oyun kurma sorunlarının cevabı olabilir.

Indiana Pacers’ın elinde olası takasında kullanabileceği T.J. Warren, Caris LeVert ve Malcolm Brogdon gibi önemli parçalar bulunuyor.