İDDİA: Lakers’da Russell Westbrook Önümüzdeki Daha Fazla Kenarda Oturacak

İDDİA: Lakers’da Russell Westbrook Önümüzdeki Daha Fazla Kenarda Oturacak

4 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Los Angeles Lakers geçtiğimiz sezon takım kimyasını bir türlü oturtamamış ve batı konferansını 11. sırada noktalayarak play-off resminin dışında kalmıştı. Bu başarısızlığın en büyük sorumlusu olarak Russell Westbrook’un ismi ön plana çıkmıştı.

Yaz döneminde takımdan gönderilmesi gündemde olan Russell Westbrook, kontratında yer alan oyuncu opsiyonunu kullanarak sözleşmesini bir yıl daha uzattı.

All-Star gardı takımdan göndermek için yoğun mesai harcayan Lakers yönetimi, henüz bu emeline ulaşamadı. Geçtiğimiz günlerde Westbrook karşılığında Indiana Pacers’tan Buddy Hield ve Myles Turner’ı içeren bir takas yapmayı planlasalar da bu hamle Pacers’in ekstra draft hakkı istemesi yüzünden suya düşmüştü.

Geçtiğimiz günlerde The Athletic’ten Jovan Buha’ya göre, Lakers yönetimi takımın yeni baş antrenörü Darvin Ham’e Russell Westbrook’u kenara çekmek için tam yetki verdi.

Geçtiğimiz sezon bazı karşılaşmalarda eski koç Frank Vogel, yıldız oyuncuyu kenarda tutmuştu. Jovan Buva’nın iddiasına göre, bu durum ilerleyen dönemde All-Star gardın ilk beşten çekilmesine kadar uzanabilir.

Yine de Lakers’in yeni koçu Darvin Ham, daha önce basına yansıyan demeçlerinde Russell Westbrook ile iyi bir iletişim yakaladıkları ve yıldız ismi LeBron James ve Anthony Davis ile birlikte verimli bir şekilde kullanmayı düşündüğünü dile getirmişti.

Öte yandan Lakers, Russell Westbrook’u takımdan göndermek için uğraşmayı sürdürse de olası takasta ilk tur draft haklarını kullanmak istememesi işleri zorlaştırıyor.