İDDİA: Utah’da Bogdanovic ve Ingles’ın Takasları Gündemde

İDDİA: Utah’da Bogdanovic ve Ingles’ın Takasları Gündemde

19 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Gelecek sezon için yeniden yapılanmak isteyen NBA ekiplerinden Utah Jazz‘da iki tecrübeli isim ile yollar ayrılabilir.

The Action Network’de yer alan habere göre Jazz, takas marketinde önemli bir isim bulması halinde iki tecrübeli ismi takas paketine dahil etmeyi düşünebilir.

Haberde yer alan detaylara göre hem Bojan Bogdanovic hem de Joe Ingles takas pazarında konuşulan isimler, hatta Jazz’ın Derrick Favaors ile de yollarını ayırma konusunda istekli olduğu belirtilmiş.

Normal sezonda harika işlere imza atan ve Batı’da ilk sırayı kapan Jazz, play-off’larda yine hayal kırıklığı yaratmış ve konferans yarı finalinde Clippers’a elenmişti.

Gobert ve Mitchell’ın yanına üçüncü bir yıldız daha eklemek isteyen, artık minimum konferans finali görmek isteyen Jazz, bu nedenle takımdaki bir çok ismi gözden çıkarabilir.

Halihazırda Hırvat yıldızın 2 yıllık toplam 37.8 milyon dolar değerinde bir kontratı var. Avustralyalı şutör ise kontratının son yılında ve 12.4 milyon dolarlık bir maaşı var.

İki isim de özellikle hücum performansları ile önemli tamamlayıcı rol oyuncuları olsalar da savunmadaki zaafları ve ilerleyen yaşları nedeniyle koç Snyder’in gelecek planlarında yer almayan isimler.