İDDİA: Vezenkov, Kings ile Yola Devam Etmek İstemiyor!

İDDİA: Vezenkov, Kings ile Yola Devam Etmek İstemiyor!

8 Haziran 2024 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Geçtiğimiz sezonun EuroLeague MVP’si Sasha Vezenkov‘un takımı Sacramento Kings‘ten kendisini serbest bırakmasını ya da takas etmesini istediği bildirildi.

Vezenkov, 2022-23 sezonunda EuroLeague MVP ödülünü kazandıktan sonra geçtiğimiz yaz Olympiacos Piraeus’tan ve Avrupa’dan ayrılma kararı aldı.

28 yaşındaki forvetin Sacramento Kings’teki çaylak sezonu beklediği gibi geçmedi ve playoffların dışında kalan Kings’in rotasyonunda hiçbir zaman anlamlı bir rol bulamadı. Vezenkov 42 normal sezon maçında ortalama 12.2 dakika süre alırken 3 sayı çizgisinin gerisinden yüzde 37.5 ile oynadı ve sadece 5.4 sayı, 2.3 ribaund ortalamaları tutturdu.

Eurohoops’un haberine göre Bulgar oyuncu 6.6 milyon dolar değerindeki kontratının ikinci yılı için Kings’e dönmeme kararını bildirdi. Vezenkov’un kulüp ile olan üç yıllık kontratının ikinci yılı (2024-25) garanti, üçüncü yılı (2025-26) ise takım opsiyonlu.

Şimdi onu serbest bırakmak ya da takas etmek Kings’in elinde, ki bu en olası senaryo gibi görünüyor. Eğer bir takas olursa, oyuncu kontratını bir sonraki takımına taşıyacak. Vezenkov’un NBA’de devam edip etmeyeceği henüz belli değil, bu da olası bir takasa, yeni gideceği takıma ve serbest oyuncu olması halinde alabileceği tekliflere bağlı.

Bu yaz Avrupa’ya dönme ihtimali göz ardı edilemez ama her şey bir sonraki durağına bağlı olacak.