Isaiah Canaan: “Kanıtlamam Gereken Çok Şey Var”

Isaiah Canaan: “Kanıtlamam Gereken Çok Şey Var”

23 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz sezon ortasında Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Unics Kazan’dan ayrılarak sezonu Galatasaray NEF’te noktalayan Isaiah Canaan, yaz döneminde Turkish Airlines EuroLeague’in güçlü takımlarından Olympiaskos’a transfer oldu.

Skorer gard, geçtiğimiz gün yeni sezon hazırlıkları için Atina’ya ulaştıktan sonra Yunan haber sitesi gazetta.gr’ye açıklamalarda bulundu.

Olympiakos’dan yaz döneminde ayrılarak NBA ekiplerinden Dallas Mavericks ile anlaşan Tyler Dorsey’nin boşluğunu doldurması beklenen Canaan, verdiği demeçte şunları dile getirdi:

“Olimpiakos’a geldiğim için heyecanlıyım. Yunanistan’da ilk kez oynayacağım ve bu deneyimi dört gözle bekliyorum. Takım arkadaşlarım ve Olympiakos organizasyonuyla birlikte şampiyonluğu kazanmak istiyorum.”

Yeni takımında, yeni rolüne çabuk adapte olacağına inandığını aktaran Canaan, sözlerine şöyle devam etti:

“Koç Bartzokas ile konuştum, bana birçok şey anlattı, takımdan ne beklediğini söyledi. Güçlü yönlerimi biliyor. Takım arkadaşlarıma uyum sağlamak istiyorum. Yüksek beklentilerim var ve Olympiakos’un tepeye oynamasına yardım etmek istiyorum. Tutkumu ve sıkı çalışmamı her maça getireceğim. Rekabetçiyim. EuroLeague’de kanıtlamam gereken daha çok şey var.”

Son olarak Olympiakos taraftarına da mesaj gönderen Amerikalı gard, sözlerini şöyle noktaladı:

“Dolu bir stadyumun önünde, 12.000 kişinin önünde oynamayı dört gözle bekliyorum. Tüm Olympiakos taraftarlarına, Yunanistan dışında bile, sizin için oynamak için sabırsızlanıyorum. Pek çok insan bana videolar gönderiyor ve tutkularını gösteriyor. Bu kadar özel bir organizasyonun parçası olmak için sabırsızlanıyorum.”

Basketnews