İtalya, Polonara ve Mannion Liderliğinde Güçlü Sırbistan’ı Eleyip Olimpiyat Biletini Kaptı

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımlardan birini belirlemek için Belgrad’da düzenlenen elemelerin final maçında İtalya, ev sahibi güçlü Sırbistan‘ı Mannion ve Polonara liderliğinde 95-102 ile geçerek Olimpiyat biletini kapan takım oldu.

Koç Kokoskov, Fenerbahçe başında geçirdiği başarısız sezonun ardından milli takım macerasını da ciddi bir başarısızlıkla kapatmış oldu; hem EuroCup hem de Euroleague’in MVP’si bünyesinde barındıran bir takımın finalde böyle kötü oynaması gerçekten kabul edilemezdi. Diğer taraftan sarı lacivertlilerin yeni transferi Polonara ise performansıyla yine göz doldurdu, yeni takımının taraftarlarını memnun etti.

İtalya’da Achille Polonara 22 sayı, 6-8 3sayı, 12 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ile maçın en etkili ismi olurken, Nicolo Mannion 24 sayı, 4 asist, Simone Fontecchio 21 sayı, 8 ribaund ve Stefano Tonut 15 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Sırbistan cephesinde ise Danilo Andjusic 27 sayı, 7-12 3sayı, 2 ribaund, 3 asist ile en skorer isim olurken, Filip Petrusev 22 sayı, 5 ribaund ve Ognjen Dobric 17 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile diğer direnen isimler oldular.