Ja Morant’ın Dördüncü Maç Öncesi Durumu Şüpheli

Ja Morant’ın Dördüncü Maç Öncesi Durumu Şüpheli

9 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA play-offlarında bu gece Golden State Warriors ile deplasmanda dördüncü maça çıkacak Memphis Grizzlies’da son maçta sakatlanarak oyunu yarım bırakan Ja Morant’ın durumu şüpheli.

Memphis Grizzlies, Ja Morant’ın sakatlığının ciddiyetini belirtmedi, ancak Cumartesi günkü maçta sakatlandıktan sonra sağ dizindeki bir sorunla uğraştığını herkes biliyor. Grizzlies, sakatlıktan Jordan Poole’u sorumlu tutuyor ve Warriors guardının dördüncü çeyrekte sahadan ayrılmadan önce All-Star guardın dizini nasıl tuttuğunu gösteren video tekrarları var.

Grizzlies baş antrenörü Taylor Jenkins, pazar günü erken saatlerde Ja Morant’ın sorun nedeniyle pazartesi günü forma giyemeyeceğini belirtti. Şu anda tedavi görüyor ve 3. ve 4. oyunlar arasında yalnızca bir günlük bir boşluk olduğu düşünüldüğünde, kritik randevuya hazır olup olmayacağını belirlemek zor.

Onun yokluğunda Memphis Grizzlies bu yıl normal sezonda oldukça başarılı bir performans sergilese de play-off serisinde Golden State Warriors karşısında zorlanacaklarına kuşku yok. Umarız All-Star gardın dizinden yaşadığı sorun ciddi değildir.