Jayson Tatum:”Yapacak Daha Çok Şeyimiz Var”

Jayson Tatum:”Yapacak Daha Çok Şeyimiz Var”

6 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Boston Celtics, geçen sezon Jayson Tatum ve Jaylen Brown liderliğinde NBA finallerine ulaşmasına karşın Golden State Warriors karşısında şampiyonluğu iki maçla kaçırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde takımın iki yıldızından Jaylen Brown’un ismi Brooklyn Nets’ten ayrılmak isteyen Kevin Durant takası için öne çıktı.

Brown ve Tatum geçen sezon değerlerini kanıtlayarak Celtics’i Finallere kadar götürdüler. İkisi tüm kariyerlerini Boston’da oynadılar. Bir NBA şampiyonluğunun sadece iki galibiyetle kaybederken, Celtics, takıma Malcolm Brogdon ve Danilo Gallinari’yi ekleyerek rotasyonunu güçlendirdi. Yani bir takas olana kadar, Brown ve Tatum Boston’ı en iyi iki oyuncusu olarak yönetmeye devam edecek.

Takımın yıldızlarından Jayson Tatum, bu birliktelik hakkında NBC Sports Boston’a verdiği demeçte gelecek sezonla ilgili hedeflerini şöyle açıkladı:

“Biz sadece anda kalmaya çalışıyoruz. Şunu ya da bunu yapmış olmamız mirasımızın ille de öyle görüneceğiyle ilgili değil. Sadece kendimizin en iyi versiyonları olmaya, olabileceğimiz en iyi oyuncular olmaya ve en üst düzeyde rekabet etmeye çalışıyoruz. Geçen sezon bu adımları gerçekten attığımızı düşünüyorum. Yapacak daha çok şeyimiz olduğunu, başaracak daha çok şey olduğunu size ilk söyleyen biz olacağız. Bunu yapmak için can atıyoruz.”