John Collins Miami Heat Serisinin İlk Maçında Parkelere Dönebilir

John Collins Miami Heat Serisinin İlk Maçında Parkelere Dönebilir

17 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Atlanta Hawks, bu sezon NBA’de normal sezonda inişli çıkışlı bir grafik sergilese de play-in turnuvasında Charlotte Hornets ve Cleveland Cavaliers engellerini aşarak doğu konferansında sekizinciliğin sahibi oldu ve play-off ilk turunda Miami Heat ile eşleşti.

11 Mart’tan beri ayağındaki sakatlıktan ötürü parkelerden uzak kalan John Collins, The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre Miami Heat ile oynanacak serinin ilk maçında süre alabilir. Genç yıldızın bu akşamki mücadele öncesi durumu belirsiz olarak listelendi.

Bilindiği üzere, Atlanta Hawks, play-in turnuvasında sekizincilik maçında Clint Capela’yı dizinden sakatlandığı için en az bir haftalığına kaybetti. John Collins Hawks için her ne kadar çember savunmasında istenilen seviyede olmasa da ikili oyunlarda önemli bir silah. 24 yaşındaki forvet bu sezon Miami Heat’e karşı normal sezonda süre aldığı 3 karşılaşmada %60 saha içi isabetiyle 15.7 sayı ve 7.7 ribaunt ortalamaları yakaladı.

Cavaliers karşısında Evan Mobley ile girdiği ikili mücadelede dizinden sakatlanan Clint Capela’nın yapılan kontrollerde dizinde ciddi bir hasar oluşmadığı ve durumunun bir hafta sonra tekrar değerlendirileceği belirtildi. Onun yokluğunda Onyeka Okongwu büyük olasılıkla ilk beş başlayacakır.

https://youtu.be/OPyF45GZO4w