John Wall: “Annemi Kaybettiğimde İntihar Etmeyi Düşündüm”

John Wall: “Annemi Kaybettiğimde İntihar Etmeyi Düşündüm”

30 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

John Wall, bundan 4 sene önce ligin en hızlı ilk adımlarından birine sahip en elit gardları arasında gösteriliyordu. Fakat art arda yaşadığı sakatlıkları, All-Star gardın yaklaşık iki sezon parkelerden uzak kalmasına yol açtı.

Geçtiğimiz sezonu Houston Rockets yönetimiyle yaşadığı sorunlardan ötürü oynamadan geçiren 31 yaşındaki yıldız, yaz döneminde Los Angeles Clippers ile 2 yıllık bir sözleşme imzaladı.

Salvation Army ile John Wall Foundation etkinliğinde konuşan yeni Los Angeles Clippers gardı, aşil tendonundan sakatlandıktan sonra annesi ve büyük annesinin kaybettiği dönemde oldukça zorlu bir süreç yaşadığını şöyle dile getirdi:

“Şimdiye kadar bulunduğum en karanlık yer. Zamanın bir noktasında intihar etmeyi düşündüm. Aşilimi yırttım, annem hasta, annem vefat etti, büyükannem bir yıl sonra vefat etti. Bunların hepsi aynı anda COVID’nin ortasında… Kemoterapiye gidiyorum, annemin son nefesini verdiğini görüyorum ve üç gün boyunca aynı kıyafetleri onun yanındaki kanepede yatarken görüyorum. Bütün bu fedakarlıklar ve arkamda harika bir destekleyici aileye sahip olmak, ekibim, çocuklarımın annesi harikaydı, iki oğlum benim için motivasyon kaynağım.”

Wall’un sakatlık geçmişi, sezon boyunca 33 maçı kaçırdığı 2012 yılına kadar uzanıyor. Yıldız gard, daha sonra, 2018-19 sezonunu topuk yaralanması ve ardından ameliyat nedeniyle kaçırdı. İşlemden birkaç hafta sonra, evde düştükten sonra aşil tendonunu parçalad ve parkelere ancak 2020-21 sezonunda Houston Rockets formasıyla geri dönebildi.

Yaşadığı zorlukların kendisini daha güçlü kıldığını ifade eden Wall, bu dönemde terapist desteği almasının yeniden parkelere dönmesinde önemli bir rolü olduğunu şöyle ifade etti:

“Bütün bunlara baktığımda, ‘bunu atlatabilirsem hayattaki her şeyin üstesinden gelebilirim’ diyorum. Bununla övünmeyi sevmiyorum, herkes bir şeyler yaşıyor, hepimiz zor zamanlar geçirdik, Kimsenin işi kolay değil ama pek çok insanın benim yaşadıklarımı atlatabileceğini sanmıyorum. Şu anda bir terapist bulmam gerekiyordu. Birçok insan ‘Yardıma ihtiyacım yok, her an üstesinden gelebilirim’ diye düşünüyor ama kendinize karşı dürüst olmanız ve sizin için en iyisinin ne olduğunu bulmanız gerekiyor.”

Basketnews