John Wall “Clippers’da Oynayacağım İçin Heyecanlıyım”

John Wall “Clippers’da Oynayacağım İçin Heyecanlıyım”

18 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

31 yaşındaki John Wall, yaz döneminde Houston Rockets tarafından serbest bırakılarak Los Angeles Clippers ile 2 yıl 13 milyon dolar karşılığında yeni sözleşme imzaladı.

NBA kariyerinde 5 kez all-star seçilen Wall, son üç sezonda sakatlıkların da etkisiyle eski performansından uzaklaştı. Geçen sezon yeniden yapılanma sürecinde genç oyunculara şans vermek isteyen Houston Rockets yönetimiyle sorun yaşadığı için hiçbir maçta forma giymedi.

Önümüzdeki sezon, Kawhi Leonard ve Paul George gibi iki süper yıldıza sahip Los Angeles Clippers’da yeniden şampiyonluk için mücadele edecek olan John Wall, bu durumda duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi:

“Bence harika bir savaş olacak ve bu benim için harika bir fırsat. Birçok insan beni televizyonda oynarken görecek. Kawhi ve bu adamlarla çok fazla televizyon maçı oynama şansı yakalayacağız. Bu  sahneyi ve rekabeti seviyorum. Gözler üstünüzde olduğunda en iyi performansınızı sergilemek zorundasınız. Bu yüzden bana sunulan bu fırsat için heyecanlıyım.”

Basketnews

Wall 2018 sezonunun ortasında sakatlandıktan sonra 2020 yazında Russell Westbrook karşılığında Houston Rockets’a takas edildi. 2020-21 sezonunda Rockets formasyla normal sezonda 40 maçta görev alırken 20.6 sayı, 6.9 asist, 3.9 ribaunt ve 1.1 top çalma ortalamaları yakaladı.