Jokic’e Yakışmayan Hareket Triple-Double Performansını Gölgeledi! (Ömer Faruk’dan 3 dakika)

Jokic’e Yakışmayan Hareket Triple-Double Performansını Gölgeledi! (Ömer Faruk’dan 3 dakika)

9 Kasım 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA Batı Konferansı’nın iddialı takımlarından Denver Nuggets, konuk ettiği Doğu’nun güçlü takımlarından Miami Heat‘i 96-113’lük skorla yenmeyi başardı.

Bu sonuçla Nuggets’ın derecesi 6-4 olurken, Heat de 7-3 ile devam etti yola.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Maçın bitimine 2.5 dakika kala Morris, Denver hızlı hücumunu kesmek için Jokic’e bir faul yaptı. Kariyeri boyunca çok daha sert fauller almasına rağmen genelde soğukkanlılığını koruyan MVP Joker, bu kez beklenmedik ve kendisine hiç yakışmayan bir hareket yaptı ve Morris’in arkasından gelerek ona çok sert bir şekilde çarptı. Miami oyuncuları da bu olayın hemen ardından Jokic’in üstüne yürüdüler. Morris çarpamanın ardından bir süre yerde kaldı. Sonrasında ayağa kalksa da maça devam edemedi ve sağlık ekibinin yardımıyla soyunma odasına götürüldü. Pozisyonu yeniden izleyen hakemler Jokic ve Morrris’i diskalifiye ederlerken, Butler’a da teknik faul verdiler.

Nuggets’da Nikola Jokic 25 sayı, 15 ribaund, 10 asist ile triple-double’a imza atarken, Will Barton 25 sayı, 7-9 3sayı, 5 ribaund, 6 asist ve Monte Morris 14 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Heat cephesinde ise Jimmy Butler 31 sayı, 5 ribaund, 8 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Duncan Robinson 13 sayı, 4-8 3sayı, 2 ribaund, Bam Adebayo 10 sayı, 10 ribaund, 2 asist ve kenardan gelen Tyler Herro 11 sayı, 2-9 3sayı, 3 ribaund, 5 asist ile katkı verebildiler. Milli oyuncumuz Ömer Faruk Yurtseven ise sadece 3 dakika süre alabildi ve istatistik kağıdına katkı yapamadı.

https://www.youtube.com/watch?v=JzY3y5lP3lY