Jordi Bertomeu, Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannokopoulos Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Jordi Bertomeu, Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannokopoulos Hakkında Açıklamalarda Bulundu

17 Kasım 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

EuroLeague CEO’su olarak 22 yıllık görev süresinin ardından koltuğunu bu sezon başında Dejan Bodiroga’ya devreden basketbol adamı Jordi Bertomeu, Panathinaikos başkanı Dimitris Giannokopoulos hakkında İspanyol basınına açıklamalarda.

Panathinaikos başkanı Giannakopoulos, Jordi Bertomeu’nun görevde olduğu 22 sezon boyunca İspanyol CEO’yu en çok eleştiren kişilerden biri olmuştu. Bertomeu, yerel basına verdiği demeçte Yoncalar’ın başkanı ile arasında herhangi soğukluk olmadığını, Yunan iş adamının retoriğinin zaman zaman çok sert olsa da taraftarların gönlünü almak için sert bir düstur kullandığını şöyle açıkladı:

“Giannakopoulos, taraftarların gönlünü almak istediğinde bu tarz sert açıklamalar yapıyor. O, konuşmayı seven bir başkan. Ayrıca verdiği demeçlerde farklı bir diskur kullanıyor. Görevde olduğum dönem boyunca birçok açıklaması oldu. Ama ben bunların hiçbirine cevap vermedim. Ayrıca kişisel olarak onunla iyi bir ilişkim olduğunu da belirtmeliyim. 22 yıllık başkanlık dönemimde onunla bir sürtüşme yaşamadım.”

basketnews

Turkish Airlines EuroLeague 2022-23 sezonuna kötü başlayan Yunan devi Panathianikos, geride kalan yedi haftada sadece 2 galibiyet alabildi. Geçtiğimiz haftalarda evinde oynanan Partizan maçında yaşanan saha içi olaylar ve maç sonu EuroLeague yönetimini hedef alan sert demeçleri nedeniyle Dimitris Giannakopoulos hakkında disiplin soruşturması açılmıştı.

Yoncalar, EuroLeague’in sekizinci haftasında yarın Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda Fenerbahçe Beko ile TSİ 20:45’te karşı karşıya gelecek.