Kawhi, Clippers Yönetiminden Oyuncu Kurucu Takviyesi İstiyor!

NBA play-off’larına konferans yarı finalinde veda eden Los Angeles Clippers‘da değişim rüzgarı başlıyor.

Kawhi Leonard ve Paul George’un etrafında oluşturulmuş kadroya yıldız bir oyun kurucu eklenmesi gündemde. Eğer işler Leonard’ın istediği gibi giderse bu hamleyi görmemiz yüksek ihtimal.

ESPN’in iddiasına göre oyun kurucu pozisyonunad zayıf kalan Clippers’da takımın süper yıldızı Leonard, yönetimle gizlice görüşerek bu pozisyona transfer istediğini yönetime iletmiş durumda.

İddianın detaylarında Leonard’ın takımın hali hazırdaki guardı olan Patrick Beverley‘nin takımda kalmasını istediği ancak Clippers’ın aynı zamanda onun savunmadaki yeteneklerinin dışında takımı organize edip gerektiğinde skor üretebilecek bir oyun kurucuya da ihtiyacı olduğunu belirttiği söyleniyor.

Bahsi geçen isim Beverley geride bıraktığımız sezon 59 maçın 58’inde ilk 5’te yer almış ve kariyerinde de genelde ilk 5 oyuncusu olarak görev almıştı. Diğer taraftan kariyerinin ilk 5 yıllık dönemini Harden ile beraber geçiren hiç bir zaman organizasyon yetenekleri ile bilinen bir guard olarak da anılmadı.

Beverley’nin kariyer ortalaması 3.5 asist iken, takımın 6. adamı rolündeki ve skorer özellikleri ile bilinen Lou Williams 5.6 asist ortalaması ile bu alanda takımın lideriydi geçen sezon.

Bu yorumlar yapılırken serbest oyuncu döneminde piyasada yer alan ve Leonard ile beraber Toronto Raptors’da şampiyonluk yaşamış olan Fred VanVleet‘in gündeme gelebileceği belirtilirken Clippers’ın ona ayırabilecek maaş bütçesini bulma konusunda çok zorlanacağı da eklendi. Bu nedenle de takas seçenekleri gündeme gelebilir. Eğer yönetim Leonard’ın isteğini kabul eder ve oyun kurucu takviyesi için kolları sıvarsa Clippers da serbest oyuncu piyasasının hareketli takımlarından biri olabilir.