Khimki’nin Covid ile Başı Belada!

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden olan Khimki tarafındanyapılan açıklamada iki oyuncunun daha covid testinin pozitif çıktığı belirtildi.

9 Ekim Cuma sabahı yapılan açıklamada akşam oynanacak olan Zalgiris Kaunas maçı için yapılan testlerde Greg Monroe ile Maxim Barashkov‘un test sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi.

30 yaşındaki Monroe, sakatlıktan yeni dönmüş ve takımla beraber Perşembe günü antrenmana çıkmıştı, bu maçta forma giyebileceği düşünülüyordu. Genç Barashkov da koç Kurtinaitis’in kısıtlı kadroda süre vermek istediği isimlerden biriydi.

Hatırlayacağınız üzere Euroleague açılış haftasında Panathinaikos ile oynadıkları maç sonrasında 3 isim Mickey, Voronov ve Timma’nın testleri pozitif çıkmıştı, dolayısıyla bu isimler izolasyonda olduğu için zaten forma giyemeyecekler Zalgiris karşısında. Rusya’ya geldikten sonra halen izolasyon sürecinde bulunan McCollum ve sakatlıkları bulunan Shved, Vialtsev ve Jokic’in de oynamayacağını düşündüğümüzde Litvanyalı koçun işi epey zor olacak. Ellerinde sağlıklı olarak kalan isimlere bir bakalım:

Sergey Karasev
Viacheslav Zaytsev
Sergey Monia
Vladislav Odinokov
Devin Booker
Jonas Jerebko
Dairis Bertans

Khimki’nin rakibi Zalgiris’de Fransız uzun Lauvergne covid testi pozitif çıktığı ve Garino da sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecekler.