Kızıl Yıldız Başkanı Transfer Hedeflerini Açıkladı

Kızıl Yıldız Başkanı Transfer Hedeflerini Açıkladı

17 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçen sezon Adriyatik Ligi şampiyonu olarak önümüzdeki yılda Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele etmeye hak kazanan Kızıl Yıldız, önümüzdeki sezon rekabetçi bir kadro kurmanın hesaplarını yapıyor.

Şu ana kadar kadroya John Holland, Hassan Martin ve Nemanja Nedovic’i ekleyen kulübün başkanı Nebojsa Covic, yeni transfer hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Covic, Sırp milli takımının da birer üyesi olan Milos Teodosic ve Miroslav Raduljica’yı takıma kazandırmak istediklerini dile getirdi.

35 yaşındaki Milos Teodosic, üç sezondur Virtus Bologna’da ve önümüzdeki sezon için de kulübüye sözleşmesi bulunuyor. Gelecek yıl İtalyan devinin Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele edeceği düşünüldüğünde bu transferin gerçekleşme olasılığı bir hayli az.

35 yaşındaki Miroslav Raduljica ise 2017 yılından beri Çin Ligi’nde forma giyiyor. Daha önceki kariyerinde NBA’de Minnesota Timberwolves ve Milwaukee Bucks ile 53 maça çıktı. Avrupa’da ise Olimpia Milano, Partizan, Panathinaikos ve Anadolu Efes formalarıyla EuroLeague’de 70 maçta boy gösterdi.

Başkan Nebojsa Covic, yaz döneminde takıma kattıkları oyuncular hakkında şu yorumda bulundu:

“Genç oyuncular da var. FMP’ye ve diğer takımlara kiraladığımız çok sayıda yetenekli genç var. Bazıları kıdemli takımda kalacak. Bunların arasında eski oyuncumuz Milenko Topic’in oğlu Nikola Topic de var.”

Eurohoops