Kızıl Yıldız NBL’nin MVP’si Jaylen Adams’ı Kadrosuna Kattı

Kızıl Yıldız NBL’nin MVP’si Jaylen Adams’ı Kadrosuna Kattı

29 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Adriyatik Ligi’nin son şampiyonu Kızıl Yıldız, önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’de iddialı bir kadro kurmak için transfer çalışmalarına devam ediyor.

Kulüp, bugün resmi sitesinden yaptığı açıklamayla geçtiğimiz sezon Avusturalya NBL’de Sidney Kings ile şampiyonluk yaşayan Jaylen Adams’ı kadrosuna kattığını duyurdu.

26 yaşındaki skorer gard, geçtiğimiz sezon Sidney Kings ile NBL’de şampiyonluk yaşarken, maç başına 20.1 sayı, 5.1 ribaunt ve 5.8 asist ortalamaları yakalayarak ligin en değerli oyuncusu seçilmişti. 1.83’lük oyun kurucu, sezon genelinde yayın gerisinden %43 isabetle oynadı.

2018 NBA draftinde seçilemeyen Jaylen Adams, yaz döneminde Atlanta Hawks’a katıldı. 2018-21 yılları arasında Hawks, Trail Blazers ve Bucks ile çift yönlü sözleşmeler imzalayan Amerikalı oyun kurucu, NBA’de geçirdiği üç sezonda 41 maçta görev alırken, 2.7 sayı, 1.5 ribaunt ve 1.7 asist ortalamaları yakaladı.

Ardından 2021 yazında NBL takımlarından Sidney Kings ile anlaşan Jaylen Adams, burada kendini ispat ederek profesyonel kariyerine EuroLeague’de devam etme kararı aldı.

Kızıl Yıldız, şu ana kadar transferde, Nemanja Nedovic, Hassan Martin, Filip Petrusev  ve John Holland ile anlaşmıştı.