Kızıl Yıldız Uzun Rotasyonuna Takviye Yapmak İstiyor

Adriyatik Ligi final serisinde olaylı beşinci maçta Partizan’ı yenerek önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’e katılmaya hak kazanan Kızıl Yıldız uzun rotasyonuna takviye yapmak istiyor.

Telesport’un haberine göre, Sırp temsilcisinin ana hedefinde EuroLeague tecrübesine sahip iki tanıdık isim var. Bunlardan biri Anadolu Efes’te bu sezon beklentileri karşılayamayan Filip Petrusev. Geçtiğimiz yaz Sertaç Şanlı’nın takımdan ayrılarak Barcelona ile anlaşmasının ardından kadroya katılan Petrusev sezonun ilk bölümünde beklentileri karşılayamadı ve koç Ergin Ataman tarafından rotasyondan kesildi.

NBA hakları Philadelphia 76ers’ın elinde bulunan Filip Petrusev özellikle savunmada yumuşak kalmasına karşın dış şut tehdidi sayesinde hücumda alan açabilen bir uzun. Anadolu Efes’te beklenen çıkışı yapamayan Sırp uzun için Kızıl Yıldız kariyerini EuroLeague’de sürdürmek için iyi bir tercih olabilir.

Kızıl Yıldız’ın uzun rotasyonu için düşündüğü bir diğer isimse Olimpia Milanolu Kaleb Tarczewski. Tarczewski’nin Milano’nun gelecek planları içinde olmadığı biliniyor ve bu yaz serbest kalacak.

Kaleeb Tarczewski ise Petrusev’e oranla çemberi daha iyi savunan daha kalıplı bir uzun. Çember etrafında iyi bir bitiriciliğe sahip olsa da boyalı alan dışında hemen hemen hiç skor tehdidinin olmayışı modern oyunda onu handikaplı kılan en büyük özellik.