Koç Djordjevic ve Marko Guduric AS Monaco Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Koç Djordjevic ve Marko Guduric AS Monaco Öncesi Açıklamalarda Bulundu

1 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in on üçüncü haftasında yarın evinde AS Monaco ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Kritik mücadele öncesi koç Djordjevic şunları dile getirdi:

“Monaco çok atletik ve fiziksel bir takım. Sezon başında Will Thomas ve Mike James’i kadroya eklediler ve EuroLeague’de çok ihtiyaç duyulan tecrübe faktöründe kendilerini geliştirdiler. Maçın kilit noktaları, Monaco’nun yüksek tempolu oyununa ve bire birdeki yaratıcılıklarına cevap verebilmek olacak. Savunmada çok dikkatli ve hücumda da doğru kararları verecek şekilde organize olmalıyız. Takım olarak mücadele etmeliyiz ve bunun en güzel örneklerinden birini dün gece gösterdik. Rakibimizin uzun oyuncuları, Motiejunas ve Hall oyunun her iki yönünde de mücadelenin seyrini değiştirebiliyor. Bizim açımızdan maçın kilit noktalarından biri de onlara karşı oyunun iki yönünde de nasıl oynayacağımız olacak.”

“Monaco’nun şutörlerine özel dikkat göstermeliyiz. Özellikle üç sayı çizgisinin gerisinden çok yüzdeli hücum eden Andusic’i ve bire birde çok etkili Bacon’u durdurabilmek savunma anlamında kilit konular.”

Karşılaşmanın önemine değinen Marko Guduric ise şunları söyledi:

“Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Artık önümüzdeki her karşılaşmaya kazanmak zorunda olduğumuzu düşünerek çıkıyoruz. Bir süredir iyi idman yapıyoruz ve iyi durumdayız. Bu karşılaşmaya da iyi hazırlandık. Dyshawn Pierre sakatlıktan döndü. Jan da umarım ki bizimle olacak. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Bu maçı kazanmak istiyoruz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü