Koç Djordjevic ve Marko Guduric Real Madrid Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Koç Djordjevic ve Marko Guduric Real Madrid Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

7 Şubat 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in 18. hafta erteleme maçında yarın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Real Madrid ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da koç Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Real Madrid karşısında son derece önemli bir maça çıkacaklarını vurgulayan Sırp antrenör şunları dile getirdi:

“Söyleyecek fazla bir şey yok. Ligin en zorlu karşılaşması bizi bekliyor. Bu maç olağanüstü bir fiziksel efor gerektiriyor. Şu anda EuroLeague’de lider olan ve fiziksel olarak rakiplerinin tamamına üstünlük sağlayan bir ekiple karşılaşacağız. Bize karşı da bu konuda avantajları olacak. Ancak onların bu özelliğini dezavantaja çevirecek ve onlara bu konuda nasıl çözüm üreteceğimizi bulacak şekilde hazırlanmalıyız. Oyuncularım ilk olarak savunmadan başlayacak şekilde bunu ortaya koymalı. Daha sonra hücumda da topu paylaşarak rakibimize üstünlük sağlayacak noktaları bulabilmeliyiz.

“Ribauntlar Kesinlikle Kritik Olacak”

“Elbette Real Madrid’in çok fazla kaliteli oyuncuya sahip olduğunu biliyoruz. Kısa oyuncuları çok yetenekli ve karar anlarını nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Llull ve Fernandez ya da Causeur, Williams-Goss ve Heurtel gibi kısaların karakteristik özelliklerine hazır olmalıyız. Bu oyuncuların hepsi, takımın diğer parçaları için kolaylıkla opsiyon yaratabilen isimler.”

“Elbette Tavares ve Poirier de çember altında çok büyük tehdit oluşturuyorlar. Pota altında çok büyük bir kapışmaya hazır olmalıyız. Karşılaşmanın kritik noktalarından biri de kesinlikle ribauntlar olacak.”

Fenerbahçe Beko’nun NBA patentli gardı Marko Guduric ise karşılaşma öncesi şunları söyledi:

“EuroLeague’de bizim için her karşılaşma önemli ve bu da o maçlardan biri olacak. Milano’da çok zorlu bir galibiyet aldık ve bence son dönemde çok iyi oynuyoruz. Ancak yarınki rakibimiz en iyi takımlardan biri olacak. Bana göre Real Madrid, güçlü kadrosuyla birlikte şu anda EuroLeague’in en iyisi.”

“Bizim için kilit noktalar enerjimizi ortaya koymak ve 40 dakika boyunca konsantre kalabilmek olacak. Elbette taraftarlarımızın yarın salonumuzu tamamen dolduracağını umuyorum. Biz de onların desteğiyle kazanabilmek için elimizden gelen tüm mücadeleyi ortaya koyacağız.”

Fenerbahçe Spor Kulübü