Koç Djordjevic ve Metecan Birsen Asvel Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Koç Djordjevic ve Metecan Birsen Asvel Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

31 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in yirmi dördüncü haftasında 1 şubat Salı günü saat 20:45’te evinde Asvel Villeurbanne ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Metecan Birsen açıklamalarda bulundu.

Koç Djordjevic maçın önemine vurgu yaparken, kazanmak için akıllı oynamaları gerektiğini şu şekilde belirtti:

“Bu karşılaşmanın önemi, bir süredir eksiklerimiz nedeniyle yaşadığımız problemleri aşabilmemizi gerektiriyor. Anadolu Efes’e karşı aldığımız kötü sonuçtan sadece iki gün sonra bu maça çıkacağız. Enerjimizi toplamalı, birlikte hareket etmeli, bu birliktelik ve takım oyunuyla maç boyunca galibiyeti kovalamalıyız. Hem savunmada hem de hücumda ekstra efor ortaya koymamız gerekiyor. Çok agresif olmalı ve maç boyunca savunma performansımızı parkeye yansıtmalıyız.”

“Taraftarlarımızın önünde oynayacağız ve bunun da avantajıyla galibiyet için elimizden gelenin en iyisini sergilemeliyiz. ASVEL, çok uzun ve fiziksel avantaja sahip isimleri var. Bu, onların en büyük avantajlarından biri. Çok akıllı oynamalı ve güçlü noktalarımızın farkına varmalıyız. Savunmada mutlaka onların hızına ve atletizmine cevap verebilmeliyiz. Özellikle kısa oyuncuları Chris Jones ve Elie Okobo çok yetenekli isimler. Bu nedenle topa baskıda çok etkili olmalıyız.”

Kendi seyircileri önünde Fransız temsilcisi karşısında kazanmak istediklerini belirten milli oyuncu Metecan Birsen ise zorlu mücadele öncesi şunları dile getirdi:

“Bu karşılaşmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Herkesin bildiği üzere bir süredir sakatlıklar ve Covid sorunları yaşıyoruz. Ancak bu süreçten birlikteliğimiz ve mücadelemizle birlikte çıkmaya çalıştık. ING Basketbol Süper Ligi’nde istemediğimiz birkaç sonuç alsak da EuroLeague’de çok kritik galibiyetlere imza attık ve yarın bir kritik maça daha çıkacağız. ASVEL her pozisyonda etkili isimleri olan; atlet ve sahayı çok iyi koşabilen isimlerden kurulu bir takım. Fransa’da bizi mağlup etmişlerdi. Evimizde kazanarak hem rövanşı almak hem de Playoff yarışında yerimizi iyileştirmek istiyoruz. Taraftarlarımızın önünde oynamak bize büyük güç veriyor. Yarın da bunu kullanmaya çalışacağız. Onların da desteğiyle galip gelmek istiyoruz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü