Koç Laso’dan Real Madrid’e Yeşil Işık!

Koç Laso’dan Real Madrid’e Yeşil Işık!

2 Eylül 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Pablo Laso, geçtiğimiz sezon İspanya Liga Endesa final serisinden hemen önce kalp krizi geçirmiş ve ardından da Real Madrid yönetiminin kararıyla kulüpten ayrılmış, yönetim bu ayrılığın nedenini 54 yaşındaki koçun sağlık durumu olarak belirtmişti.

Laso, 5 Haziran’da kalp krizi geçirmiş ve 2 gün boyunda hastanede kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edilmişti ki aynı gün, yani 7 Haziran’da Real Madrid, koç Laso ile tıbbi nedenleri göstererek yollarını ayırdığını açıklamıştı.

Son durumda Laso, sağlığına kavuşmuş durumda ve eğer Real onu göreve çağırırsa da gitmeye oldukça istekli. Tecrübeli koç Marca’ya verdiği röportajda sağlık durumu ve olası geri dönüşü hakkında açıklamalarda bulundu:

Açıkçası kalp krizi başınıza geldiğinde, içinizde her zaman ‘benim için en önemli şey sağlıktır’ diyen bir ses oluyor. Bu anlamda takım doktoru Miguel Angel Lopez ve Sanitas hastanesinde beni tedavi eden doktorlar işini harika yaptı. Hikayeye göre, 48 saat sonra taburcu edildim ve üç gün sonra takımla antrenmana çıktım. Bu tıbbi belgeye sahip olduğum için mutluyum. Zaman geçtikçe iyi olup olmadığınıza dair bazı hislere kapılırsınız ancak bu durumdan geçen herkes için bu normaldir. Beni tedavi eden doktorların tepkileri karşısında bile şok oldum. Bana ‘Eskisinden daha iyisin’ dediler ve hatta ‘senden daha kötü insanlar var ve uçakları uçuruyorlar’ dediler.

Marca & Eurohoops

Görünüşe göre onun için en büyük şok Real Madrid’den kovulmasıydı. Yine de Laso’nun kulübe olan sevgisi tartışılmaz:

Beni ofise çağırdıklarında ve bir daha Real Madrid koçluğunu yapmayacağımı söylediklerinde nedenini anlamadığım için biraz şok oldum. Real Madrid bana çok şey verdi. Muhtemelen benim Real Madrid’e verdiğimden çok daha fazlasını bana verdiler. Başkan Florentino Perez bir gün Real Madrid’e dönmek için beni ararsa, hayır diyemem. Bunca yıldır onunla olan ilişkim muhteşemdi. Eğer bir gün beni ararsa ve hala boşta olursam, ona hayır demek imkansız olmasa da çok zor olurdu.

Marca & Eurohoops