Koç Spoelstra, Ömer Faruk’un Performansını Değerlendirdi

Koç Spoelstra, Ömer Faruk’un Performansını Değerlendirdi

28 Aralık 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Miami Heat‘in koçu Eric Spoelstra, milli uzunumuz Ömer Faruk Yurtseven‘in performansını değerlendirdi.

Dün gece Heat’in konuk ettiği Magic’i 93-83’lük skorla yendiği maçın ardından koç Spoelstra kendisine sorulan sorular ışığında temsilcimizin performansını değerlendirdi:

Ömer’in takımdaki eksikliklerden dolayı fazla süre almaya başladığının düşünülmesine katılmıyorum, çünkü Ömer hem oyuncu olarak gelişimiyle, hem de antrenmanlardaki performansıyla bu süreleri almayı kesinlikle hak ediyor. Yardımcı antrenör Malik Allen ve Udonis Haslem her antrenmanda onun her anlamında gelişimine çok yardımcı oluyorlar. Antrenmanlarda kesinlikle ona karşı çok acımasızlar ve uzun bir oyuncu olarak gelişmesine bu şekilde yardım ediyorlar. Onu kesinlikle limitlerine kadar zorluyorlar ama bunu yaparken de özgüveninin zedelenmemesinden emin oluyorlar. Genç oyuncular için bu dengeyi tutturmak çok önemlidir, biraz limitlerin aşılması durumunda oyuncunun özgüveni ciddi anlamda zarar görebilir. Şu anda eksiklerimiz sebebiyle antrenmanlardaki mentörü Udonis Haslem’la aynı anda süre alabiliyor, bu da onun saha içerisinde daha rahat istediklerini yapabilmesine yardımcı oluyor.