Kokoskov: “Bulundukları Yer Khimki’nin Hikayesini Anlatmıyor.”

Turkish Airlines Euroleague 7. hafta mücadelesinde Khimki’yi konuk edecek olan Fenerbahçe Beko‘da karşılaşma öncesi koç Igor Kokoskov ve kaptan Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundular.

Rakiplerinin artık tam kadro oduğuna vurgu yapan Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu şu ifadeleri kullandı:

Khimki sezon başında yaşadığı sorunlardan kurtuldu ve şu anda tüm oyuncularını kullanabilir duruma geldiler. Bugün sıralamada bulundukları yer ve aldıkları galibiyet sayısı kesinlikle onların hikayesini anlatmıyor. Birçok tecrübeli isimleri var ve tüm oyuncularına kavuştukları andan itibaren her pozisyonda çok yetenekli isimlere sahipler. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Kızılyıldız maçının özellikle ikinci yarısında çok iyiydiler. O karşılaşmayı kazandılar ve şu anda daha moralliler. Biz bu maça odaklanacağız. Evimizdeyiz ve Play-off yolunda daha güçlü hale gelmek için iç sahayı korumamız gerektiğinin farkındayız.

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Web Sitesi

Kaptan Mahmutoğlu ise şu açıklamaları yaptı:

Ülke ve camia olarak çok fazla acı haber aldığımız bir hafta oldu. Basketbol düşünmenin ya da konuşmanın oldukça zor olduğu zamanlardayız. Böyle bir ortamda Cuma günü önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Khimki Moskova çok yetenekli bir takım. Sezonun ilk bölümünü eksik bir kadroyla geçtiler ve bu nedenle birçok kayıp yaşadılar. Ancak onların çok yetenekli oyunculara sahip olduklarını biliyoruz. Shved’in liderliğinde hem kısalarda hem de uzunlarda çok değerli oyuncuları var. Skor potansiyeli çok yüksek bir takım. Puan durumundaki yerleri kesinlikle yanıltıcı. Bizi çok zorlu bir karşılaşma bekliyor. EuroLeague’de üst üste üç maç kaybetmiştik ancak Tel Aviv’de çok sert bir rakibe karşı önemli bir karakter koyarak kazandık. Bu mücadelede daha iyi oynamamız gerekiyor. Önümüzde zorlu bir deplasman serisi var ve bu sürece, iç sahada hata yapmadan gitmek istiyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Web Sitesi