Kyle Hines, Sezon Sonunda Emekli Olmaya Hazırlanıyor

Kyle Hines, Sezon Sonunda Emekli Olmaya Hazırlanıyor

12 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in deneyimli uzunlarından 35 yaşındaki Kyle Hines, Eurohoops’a verdiği röportajda sezon sonunda emekli olabileceğinin sinyalini verdi.

Yıldız uzunun Olimpia Milano ile hali hazırdaki sözleşmesi önümüzdeki haziran ayında sona erecek. Kyle Hines, geçtiğimiz günlerde Eurohoops sitesine verdiği röportajda, sezon sonunda emekli olabileceğini belirtti. ABD’li uzun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu, nihayetinde kariyerimin son sezonu olabilir. “Emin değilim, hala bu seviyede oynayan 35-36 yaşında çok fazla Amerikalı oyuncu yok. Umarım olmaz ama gerçek şu ki, benim yaş grubumda hala EuroLeague seviyesinde oynayan çok fazla oyuncu yok. Yine de oynamayı çok isterim ama bu sezon her anın tadını çıkarmaya ve sonunda ne olacağını görmeye çalışacağım.”

Ailesinin Milano’yu çok sevdiğini dile getiren Kyle Hines, kariyeri hakkındaki kararını değiştirirse İtalyan kulübünde kalmaktan mutlu olacağını şu sözlerle dile getirdi:

“Ailem burayı seviyor, şehri seviyorum, takım arkadaşlarımı seviyorum ve koç Messina ile harika bir ilişkim var. Bu yüzden bana kalsaydı, elbette burada kalmayı çok isterim. Ama yine de karar vermek için sezon sonunu görmek gerek.”

Eurohoops