Kyrie Irving: “Curry Oyunda Devrim Yarattı”

Kyrie Irving: “Curry Oyunda Devrim Yarattı”

30 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA’de dün gece Brooklyn Nets deplasmanda Golden State Warriors’a 110-106 yenildi. Stephen Curry hücumda her zamanki yüksek formundan uzak olsa da karşılaşmanın ardından Nets’in süper yıldızı Kyrie Irving, Curry hakkında övgü dolu ifadeler kullandı.

Irving, Curry’nin oyunda devrim yarattığını ve genç oyuncuları oyununu incelemeye zorladığını söyledi. İşte Irving’in açıklamaları:

“Stephen Curry’yi seviyorum. Adam oyunda tamamen devrim yarattı. 2011’de genç bir adam olarak lige girdi ve 2000’lerin başında o kadar sağlıklı olmadığı için neler yapabileceğini sadece kısa bir an için görebildik.. Böyle birini izlemiyor ve sadece ayak uydurmaya değil, aynı zamanda ona meydan okumaya çalışmıyorsanız, oyunun gerçek bir öğrencisi olamazsınız.”

Kyrie Irving, Golden State Warriors karşısında James Harden ve Kevin Durant’in sakatlığında 32 sayı üreterek takımını maçın içinde tutmaya çalıştı.

Kötü bir şut gecesi geçiren Stephen Curry, dördüncü çeyrekte görevi devraldı ve 14 sayı kaydetti. O ve Klay Thompson, son 17 Warriors sayısını kaydederek galibiyette başrolü oynadılar.

Maçtan sonra yaptığı açıklamalarda Curry’ye duyduğu saygıyı gösteren Irving sözlerine şöyle devam etti:

“Karşılık saygımızın arttığı yer parkeler. Birbirimize rakip olmak ve meydan okumak harika. Yaptığı hareketleri görüyorum ve benim yaptığım hareketleri gördüğünü biliyorum. Biz sadece arkamızdan gelen bu yeni nesle öncülük ediyoruz. Çemberin üstünde bitiren atletik adam olmanıza gerek yok, bunu yapan genç adamlarınız var.”

“Ama bana ve Steph’e baktığınızda, normal bir insanın sokakta yürümesini sağlayacak şeyler yapabildiğimizi hissediyorum. Onlara basketbolun içinde olabileceklerine dair umut veriyoruz. O kadar çok özel şey yapabiliyor ki, Steph hakkında daha fazla konuşabilirim. O adamı seviyorum.”

Talk Basket