Larkin, Partizan Yenilgisi Sonrası Sosyal Medyada Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Larkin, Partizan Yenilgisi Sonrası Sosyal Medyada Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

17 Mart 2023 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague 29. hafta mücadelesinde Partizan’a kaybederek play-off yarışında ağır bir yara alan Anadolu Efes‘in yıldız guardı Shane Larkin maçın ardından şahsi twitter hesabından dikkat çekici açıklamalarda bulundu!

Maçın bitiminden sonra daha 1 saat bile geçmemişti ki Larkin, oynadığı süreden duyduğu rahatsızlığı twitter üzerinden dile getirdi.

Larkin, performansını eleştiren bir taraftara cevap olarak “Sezonun en önemli maçı ve 22 dakika oynuyorum. Son üç dakikada da maç kopmuştu. Bu yüzden çeneni kapa aptal.” yazdı.

Kendisine destek olarak atılan ve neden daha çok oynamadığı sorgulanan bir taraftar tweetine yanıt olarak Larkin, “Ben de bilmiyorum. Tamamen takımı düşünüyorum. Sadece kazanmak istiyorum fakat bu durumu aklım almıyor.” yazdı.

Larkin, Partizan maçında 22 dakika 26 saniye sahada kaldı. Süre alan sekiz oyuncu içerisinde altıncı sırada yer alan Larkin, sadece Amath M’Baye ve Tibor Pleiss’tan fazla süre aldı.

Bir taraftar Elijah Bryant’ın iyi bir maç oynadığından ve Larkin de en iyi gününde olmadığı için 22 dakikanın normal olduğunu belirtti. Bunun üzerine Larkin daha uzun bir cevap yayınladı:

40 dakika oynamlıydım’ mı dedim? Hayır. Sadece takımı düşündüğümü söyledim fakat sezonun en kritik maçında sadece 22 dakika oynadığım için hayal kırıklığı yaşıyorum. Bir oyuncu sahada olmak istemezse bu bir problemdir. Sahada olmak istemek suç mu? Sanmıyorum. Takımım için her zaman %100’ümle sahada olacağım. Daha fazla süre almak istemekte bir problem yok.

@shanelarkin

Larkin’in artı-eksi istatistikleri takımın en kötülerindendi. Sahada kaldığı 22 dakikada Efes 13 sayı fark yerken takımda sadece üç oyuncunun daha kötü artı-eksi istatistiği vardı: Pleiss (-16), Clyburn (-18), M’Baye (-25).

Kendisine bu istatistiği hatırlatan bir taraftara ise Larkin şu şekilde cevap verdi:

Takım arkadaşlarımdan biri -19’du ve 38 dakika oynadı. Arıt-eksi istatistiğimi düzeltmek için şans verilseydi muhtemelen düzeltirdim. Büyük maçlarda büyük oyuncularınızı oynatmanız gerekiyor.

@shanelarkin

Taraftarlar Larkin’in Twitter üzerinden bu tarz tweetler atmasının profesyonellik dışı bir hareket olduğunu düşündü. Larkin’in bu görüşe de cevabı vardı:

Görüşümü belirtmem profesyonellik olmuyor mu? Bana sorarsan bu adil değil. Hepiniz tweet atabiliyor ve istediğinizi yazabiliyorsunuz. Ben bir kere cevap verince profesyonellik dışı oluyor. Normalde hiç konuşmam, şimdi hayal kırıklığına uğradığım için konuşuyorum. Kim kimi yargılıyor?

@shanelarkin

Bir taraftarın aldığı maaşı ve bu sezon kaçırdığı süreleri gündeme getirmesinin üzerine ise Larkin “Bu parayı kazanıyorum, bu yüzden sahada olmam lazım. Eğer sahada olmazsam hiçbir şey yapamam. Gözlerinizi açın ve neler olduğunu iyice anlayın.” şeklinde cevap verdi.

EuroLeague’de oynadığı 29 maçta 15 kez kaybeden Efes an itibarıyla ligin 11. sırasında yer alıyor. Sezonun bitimine ise beş maç kaldı.

Kaynak: @shanelarkin (twitter account) & Eurohoops