Larkin, Sakatlık Sürecini ve “0” Numarayı Neden Seçtiğini Anlattı

Larkin, Sakatlık Sürecini ve “0” Numarayı Neden Seçtiğini Anlattı

17 Mart 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague‘in elit skorerlerinden biri olan Anadolu Efes forması giyen Shane Larkin İsrail’in Walla sitesine detaylı bir röportaj verdi.

Milli formayı da başarılı şekilde terleten Anadolu Efes‘in yıldızı sezon başındaki sakatlık sürecini anlatarak başladı sözlerine:

Sakatlığım hakkında çok endişeli olduğumu söyleyemem. Bir noktada tekrar geçen sezonki formuma döneceğimi biliyordum ama bu pek de kolay bir süreç değildi. Sakatlık dönüşü, hiçbir zaman istediğiniz kadar pürüzsüz geçmez. Başta doktorlar ameliyattan 3 ay sonra tekrer oynayabilecek konuma geleceğimi söylemişlerdi. Normal şartlar altında Eylül ayında parkelere dönmem gerekiyordu. Ancak aylar geçti, hatta Ekim ayı bile sona erdi ama ben hala kendimi hazır hissetmiyordum. Bu moral bozucuydu. O esnada takımımız gayet iyi idare etti ve benim yeteri kadar iyileşmem için bana zaman tanıdı. Döndüğüm dönemde bazı istikrarsız performanslarım oldu ancak sonunda istediğim seviyeye ulaştım. Sonunda kendim gibi hissediyorum.

Walla

Larkin, geçen sezon kariyerinin en iyi dönemini geçirirken de sakatlığın etkilerini hissettiğini belirtti:

Acıya dayanarak oynuyordum. Takım olarak bir hedef belirlemiştik ve bu hedefe ulaşmak için çok hırslıydım. Karantina başladığında antrenmanları bırakıp ritmimi kaybetmek istemiyordum. Önceki sezon sahip olduğum momentumu devam ettirmek istiyordum. Salgın sayesinde iyileşmek için zaman kazandım.

Walla

Koçu Ergin Ataman hakkında da açıklamalarda bulundu:

Ergin Ataman beraber çalıştığım en özgüvenli koç. Bize de çok güven veriyor. İlk sezon bize çok sert davranıyordu, günde ağır çift antrenmanlar yapıyorduk. Zamanla kendi yönetimini bize aşıladı. Onun arkasından daha sakin bir koç profili çizmeye başladı. Şu anda bizi kendi halimize bırakıyor, bize özgürlük veriyor. Bize ve kurduğu takıma güvendiğini belli ediyor. Avrupa’daki birçok koçtan farklı bir yapısı var. Avrupa’da koçlar genellikle her şeyi kontrol etmeyi istiyorlar.

Walla

Neden 0 numarayı tercih ettiğini ise şu şekilde anlattı:

Bana baktığınız zaman bir basketbol oyuncusu gibi gözükmüyorum. Güçlü değilim, uzun değilim. Çocukluğumda kimse NBA Draftı’nın 1. turunda seçileceğime, ACC şampiyonluğu kazanacağıma ya da EuroLeague’de oynayıp rekorlar kıracağıma inanmıyordu. Bu yüzden ben de “0” numarayı seçtim. Bu numara, bu noktaya gelene kadar bana inanan insanların sayısını temsil ediyor. Bu beni motive eden bir araç. Kötü bir maç oynadığım zaman göğsüme bakıyorum ve hikayemi hatırlıyorum. Bu da bana mücadele ederek herkesi susturmayı devam edeceğimi hatırlatıyor.

Walla