Lebron, Oğlu ile Beraber Oynamadan Emekli Olmayacağını Açıkladı!

Lebron, Oğlu ile Beraber Oynamadan Emekli Olmayacağını Açıkladı!

21 Şubat 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızı Lebron James, The Athletic’e kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

LeBron James; bu hafta All-Star etkinlikleri için evine, karlı ve soğuk Ohio’ya geri döndü. Fotoğrafı, All-Star etkinlikleri sebebiyle 11 yıl boyunca “evim” dediği arenada tekrar asılı.

Asıl soru ise 3. kez bir Cleveland Cavaliers macerasının olup olmayacağı. Cumartesi günü The Athletic‘e verdiği özel röportajda Kral James, bu konuya da değindi:

O kapı kapalı değil. Geri dönüp oynayacağım demiyorum. Sadece bilmiyorum, geleceğimin nerede şekilleneceğini bilmiyorum. Ne zaman serbest kaldığımı bile bilmiyorum.

The Athletic

James’in kontratı önümüzdeki sezonun ardından bitiyor ve LeBron yaz dönemine serbest oyuncu olarak giriyor.

Ancak Cavs tarafında takımın yeni yıldızı Darius Garland, ekibin LeBron olmadan da bir şeyler başarabileceğini inanıyor ve bunu istiyor. Cavs’in 1998 yılından beri ilk defa LeBron James’siz bir playoff serüveni yaşaması için ellerinden geleni yapıyor. “Biz, kendi mirasımızı oluşturmak istiyoruz. Yeni bir hava, yeni bir hissiyat var. Cleveland’da bir yeniden doğuş yaşanıyor. Bu hepimiz için çok şey ifade ediyor.” açıklamalarında bulunan All-Star oyun kurucu, James’in dönüşü üzerine hiç düşündünüz mü sorusuna ise gülerek “hayır” yanıtını verdi.

Gelecek yaz 38 yaşında olacak olan LeBron James, bu sezon 29.1 sayı – 7.9 ribaund – 6.5 asist ortalamalarıyla oynuyor. Kral, bu konuda da konuşmayı ihmal etmedi:

Vasat bir basketbol oynamıyorum. En iyisi olmayan hiçbir şey için geri gelmeyeceğim.

The Athletic

Ancak burda bir etken daha devreye giriyor: Bronny James. An itibariyle lise seviyesinde olan Bronny, ligin kurallarına göre 2 sene daha draft edilemeyecek. Ancak LeBron James’in NBA’deki 30 takıma mesajı çok net:

Son yılımda oğlumla beraber oynayacağım. Bronny’i kim seçerse ben de orada olacağım. Oğlumla bir sene oynamak için elimden ne geliyorsa yaparım. İş oraya kaldığında paradan çok daha önemli oluyor.

The Athletic

2014 serbest oyuncu döneminde Cavs’e geri döndükten sonra bir daha gitmemeyi planladığını söylese de 2018 yazında Los Angeles Lakers‘ın yolunu tutan James, o sözün üzerine neyin değiştiğinin sorulması üzerinebu konulara da değindi:

Hayat. Bazen sadece hayat değişir. Bir göreviniz var ve başarmak istediklerinizin çıtası çok yüksek, anladınız mı? Burada şampiyon olduğumda başka bir yere gitmeyi hiç düşünmüyordum. Kendimi tamamlanmış hissettim. Sonra fark ettim ki, hala farklı bir seviyeye gelmek istiyorum. Bu yüzden işim bitmemişti. Hayattaki amaçlarım tamamlanmamıştı.

The Athletic

Kral James, 4 kez NBA şampiyonu oldu ve 3 farklı organizasyonu mutlu sona ulaştırdı. All-Star arasından sonra sezonun ikinci yarısı için Los Angeles’a dönecek. Sonra ne mi olacak?

Bu, ilerleyen zamanlarda yapılması gereken bir konuşma. Çünkü şu an hala bayağı iyi basketbol oynuyorum.

The Athletic

Kaynak: Eurohoops