LeBron James

Lebron, Twitter’da En Çok Hakaret Edilen Sporcu!

Yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada en çok taciz edilen ve hakaret gören sporcunun Lebron James olduğu ortaya çıktı.

Onun hakkında söyleyeceğimiz çok şey var. Herşeyden önce bir aile babası, hayırsever, bir süper yıldız, NBA şampiyonu, MVP ve ülkesine Olimpiyat altın madalyası getirmiş bir sporcu…

Ama Picwise’ın yaptığı araştırmaya göre aynı zamanda sosyal medya üzerinden en çok hakarete uğrayan sporcu!?

Haziran 2020 ile Haziran 2021 dönemi arasındaki Twitter verileriyle yapılan araştırmada James’in diğer sporculara göre ciddi anlamda fazla hakaret aldığı belirlendi. Araştırma sadece basketbolcular üzerinden değil, tüm sporcular üzerinden yapıldı.

Bu 1 yıllık süreçte tam 122 bin 568 tane küfür içerikli mesaj Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızına iletildi. Aynı araştırmaya göre Lebron ile en çok etkileşime giren, en yakın takipçisi konumundaki isim ise Premier Lig ekiplerinden Manchester United’ın golcusü Marcus Rashford oldu.

Aynı araştırmada listenin 4. sırasındaki isim ise Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant oldu. Damian Lillard 6. sırada, Stephen Curry 9. sırada, James Harden 15. ve Kyrie Irving de 17. sırada yer aldı.