Lebron, Yeni Sezonda 3 Kritik Rekoru Kırabilir!

Lebron, Yeni Sezonda 3 Kritik Rekoru Kırabilir!

18 Ağustos 2023 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızı, NBA tarihinin gelmiş geçmiş en skorer oyuncusu Lebron James, artık yeşi ilerlemiş olmasına rağmen dominant performanslarına devam ediyor.

Geçen sezon Abdul-Jabbar’ı geçerek gelmiş gemiş en skorer oyuncu ünvanını eline alan 38 yaşındaki Lebron, yeni sezonda da 3 önemli alanda yeni rekorlar elde edebilir:

1- 40.000 sayıyı geçen ilk isim olmak: Kral, geçen sezon Abdul-Jabbar’ı geçerek NBA tarihinin en skorer oyuncusu olmuştu. Yeni sezona 38.652 sayı ile başlayacak olan LeBron, 40.000’i bulup rekoru daha da ulaşılamaz bir noktaya çekebilir. Bunun için 82 maçın 65 tanesinde görev alabildiğini düşünürsek ortalama 20.7 sayı üretmesi gerekekce bu onun hiç de zor değil!

2- Tarihte en çok ribaund alan kısa forvet olmak: Şuana kadar toplam 10.667 ribaund alan LeBron, zirvedeki Elgin Baylor’ın 796 ribaund gerisinde bulunuyor. İşte bu rekor LeBron için bile zor çünkü yukarıda da belirttiğim gibi 65 maçta görev alabileceğini varsayarsak ortalama 12.2 ribaund toplaması gerekiyor ki tarihin en çok ribaund alan 3 numarası olabilsin…

3- En Çok All-Star seçilen ismin koltuğuna ortak olmak: Kral, şu ana kadar kariyerinde 19 kez All-Star seçildi. Zirvedeki Abdul-Jabbar’ın sadece 1 adım gerisinde olan LeBron, önemli bir sakatlık yaşamadığı takdirde büyük olasılıkla yeni sezonda da All-Star seçilecek yıldız pivotun rekoruna ortak olacak.