Lebron’dan Geride Bıraktığı Duncan’a Övgüler!

Lebron James, son gelen Portland galibiyetiyle Tim Duncan‘ı geçmeyi başarmıştı. Ama Kral, efsane uzuna övgülerini iletmeyi unutmadı.

Los Angeles Lakers’ın Portland Trail Blazers’ı yendiği ve seriyi 2-1’e getirdiği 3. maçın ardından Kral, play-off’larda en çok galibiyeti bulunan oyuncular listesinde Duncan’ı geride bırakmıştı.

158 galibiyetle 2. sıraya yerleşen James, Timmy’nin kariyeri boyunca play-off’larda sergilediği performansı şu ifadelerle övdü:

“O playofflarda yaşardı. Playofflar onun yeriydi”

Lebron gelen bu 158. galibiyetle ilk sırada yer alan 161 galibiyetli Derek Fisher’ın sadece 3 galibiyet gerisinde kalmış durumda. Lebron kariyeri boyunca 242 play-off maçında forma giyerken Fisher ise 259 maçta görev almıştı.

4 kez NBA’de sezonun MVP’si seçilen Kral’ın galibiyet yüzdesi de geride bıraktığı Duncan’dan daha iyi durumda. Lebron’un play-off galibiyet yüzdesi yüzde 65.3 iken Duncan’ın ise 62.5. Ayrıca en çok galibiyeti bulunan Fisher’ın da galibiyet yüzdesi Lebron’dan düşük; yüzde 62.16.

İki efsane oyuncu daha önce 3 kez NBA finallerinde karşı karşıya gelmişler, Duncanlı Spurs, James’in takımlarını 2 kez mağlup etmeyi başarmıştı.