Lebron’dan Geride Bıraktığı Duncan’a Övgüler!

Lebron’dan Geride Bıraktığı Duncan’a Övgüler!

24 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Lebron James, son gelen Portland galibiyetiyle Tim Duncan‘ı geçmeyi başarmıştı. Ama Kral, efsane uzuna övgülerini iletmeyi unutmadı.

Los Angeles Lakers’ın Portland Trail Blazers’ı yendiği ve seriyi 2-1’e getirdiği 3. maçın ardından Kral, play-off’larda en çok galibiyeti bulunan oyuncular listesinde Duncan’ı geride bırakmıştı.

158 galibiyetle 2. sıraya yerleşen James, Timmy’nin kariyeri boyunca play-off’larda sergilediği performansı şu ifadelerle övdü:

“O playofflarda yaşardı. Playofflar onun yeriydi”

Lebron gelen bu 158. galibiyetle ilk sırada yer alan 161 galibiyetli Derek Fisher’ın sadece 3 galibiyet gerisinde kalmış durumda. Lebron kariyeri boyunca 242 play-off maçında forma giyerken Fisher ise 259 maçta görev almıştı.

4 kez NBA’de sezonun MVP’si seçilen Kral’ın galibiyet yüzdesi de geride bıraktığı Duncan’dan daha iyi durumda. Lebron’un play-off galibiyet yüzdesi yüzde 65.3 iken Duncan’ın ise 62.5. Ayrıca en çok galibiyeti bulunan Fisher’ın da galibiyet yüzdesi Lebron’dan düşük; yüzde 62.16.

İki efsane oyuncu daha önce 3 kez NBA finallerinde karşı karşıya gelmişler, Duncanlı Spurs, James’in takımlarını 2 kez mağlup etmeyi başarmıştı.