Lillard’ın Aklı Fikri Miami’de!

Lillard’ın Aklı Fikri Miami’de!

12 Eylül 2023 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Portland Trail Blazers‘da süper yıldız Damian Lillard hakkındaki bilinmezlik devam ediyor!

The Athletic’de yer alan habere yıldız skorer sezon öncesi ya Miami Heat ya da mevcut takımı Blazers ile antrenmanlara katılacak. Haberin detayında 33 yaşındaki tecrübeli guardın, eğer Heat dışında başka bir takıma takaslanırsa hazırlık kampına katılmayı reddedeceği belirtilmiş.

Muhabir Shams Canaria konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Portland ve Miami’nin önümüzdeki iki buçuk hafta içinde antrenman kampları başlamadan önce yeniden temasa geçmesini bekliyorum. Bu noktada bana söylenen, Damian Lillard’ın katılabileceği kampların sadece Portland ve Miami olduğu. Örneğin Toronto gibi bir takım onu takas etmek isterse Lillard’ın antrenman kampına katılacağını bile sanmıyorum. Bu duruma baktığınızda dönüp dolaşıp geldiğiniz tek yer, Miami ve Portland’ın anlaşıp anlaşamayacağı. Lig Temmuz başından bu yana birçok büyük hamle için gerçekten duraklamış durumda. Herkes bu takası bekliyor.

Bu durum, önümüzdeki dört sezon için 200 milyon dolardan fazla para kazanacak bir oyuncunun diğer potansiyel taliplerini takastan vazgeçirebilir.

Lillard’ın Trail Blazers hakkındaki düşünceleri de değişmedi. Kamptan önce takaslanmazsa Portland için sahaya çıkacak ama Miami’ye takaslanma arzusunda bir değişiklik olmayacak. Lillard, Blazers’ı şu anki kadro yapısıyla yarışmacı bir takım olarak görmüyor.

Kaynak: The Athletic & Eurohoops