Lionel Messi’den Manu Ginobili’ye Övgü

Lionel Messi’den Manu Ginobili’ye Övgü

12 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Arjantinli basketbol efsanesi Manu Ginobili, geçtiğimiz cumartesi düzenlenen törenle NBA Onur Listesi’ndeki yerini aldı. Bu inanılmaz başarının bir parçası olarak Ginobili, kendisine ‘Futbolun Manu’su’ diyen vatandaşı ve Paris Saint Germain’in yıldızı Lionel Messi‘den özel övgü aldı.

Yedi kez Ballon d’Or kazanan Messi, San Antonio aracılığıyla medyaya verdiği demeçte konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bir gazetecinin Manu’nun basketbolun Messi’si olduğunu söylediğini duymak beni çok gururlandırıyor. Aslında, benim futbolun Manu’su olduğumu söylemeliler.”

Basketnews

45 yaşındaki oyuncu, 17 sezonluk NBA kariyerinde San Antonio Spurs ile dört kez NBA şampiyonu, iki kez All-Star ve 2008’de NBA Yılın Altıncı Adamı oldu. 20 numaralı forması aktif oyunculuk kariyerini sonlandırmasının ardından, San Antonio Spurs tarafından emekli edildi.

Bu başarıların yanında Ginobili, 2004 Atina Olimpiyatları’nda Arjantin milli takımı ile Olimpiyat altın madalyası kazanmasının yanında 2001 yılında Virtus Bologna ile EuroLeague şampiyonu olurken, finallerin en değerli oyuncusu seçilmişti.