Los Angeles Lakers Kadrosunu Dört İsimle Güçlendirdi

Los Angeles Lakers Kadrosunu Dört İsimle Güçlendirdi

1 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA serbest oyuncu piyasasının açılmasıyla birlikte geçtiğimiz yılın en büyük hayal kırıklığı yaratan takımı olan Los Angeles Lakers kadrosunu dört isimle güçlendirdi.

Geçtiğimiz sezon savunma ve hücum verimliliğinde ligi son 10 sıra içinde tamamlayan Lakers, kadrosunu San Antonio Spurs’un serbest bıraktığı gard Loonie Walker yanı sıra Sacramento Kings’den ayrılan pivot Damian Jones, Chicago Bulls’un kanat oyuncusu Troy Brown Jr ve geçen sezon Golden State Warriors ile şampiyonluk yaşayan Juan Toscano-Anderson ile güçlendirdi.

Free-agent döneminde, geçen sezon takımın en istikrarlı isimlerinden biri olan Malik Monk’u Sacramento Kings’e kaptıran Los Angeles Lakers bu boşluğu San Antonio Spurs’den kadrosuna kattığı Loonie Walker ile biraz olsun kapattı.

Geçtiğimiz sezon uzun rotasyonunda Deandre Jordan ve Dwight Howard’dan bekleneni alamayan kulüp, bu pozisyona Damian Jones’ı ekleyerek önemli bir takviye yapmış oldu.

Lakers, geçtiğimiz sezon en büyük açığı olan savunmacı kanat rotasyonunu ise serbest oyuncu pazarından Juan Toscana-Anderson ve Troy Brown Jr. gibi genç ve savaşçı oyuncular katarak güçlendirdi.

Dün Brooklyn Nets’in yıldızı Kevin Durant’ın takımdan takasını istemesinin ardından Lakers’in daha önce gündeminde olan Kyrie Irving için piyasada aktif olabileceği halen konuşuluyor. Fakat bu takasın gerçekleşebilmesi için Los Angeles temsilcisinin yaklaşık 37 milyon dolarlık maaş boşluğu açması gerekiyor.