Michael Porter Jr’dan Denver Nuggets’a Kötü Haber

Michael Porter Jr’dan Denver Nuggets’a Kötü Haber

22 Kasım 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA takımlarından Denver Nuggets’a Michael Porter Jr’dan kötü haber geldi. Bu yaz döneminde takımı Nuggets ile çaylak kontratının bitimine bir yıl kala yüklü bir sözleşme yenileyen genç yıldız adayı, sırtındaki sakatlıktan dolayı sezonun geri kalanında forma giyemeyebilir.

Denver Post’ta yer alan habere göre, 23 yaşındaki kanat oyuncusu sırtındaki sakatlıktan ötürü uzun süre sahalardan uzak kalabilir.

Michael Porter Jr 2018 NBA draftinde on dördüncü sıradan Denver Nuggets tarafından seçildikten sonra bir sezon sakatlıklardan dolayı parkelerden uzak kalmıştı. 2019-20 sezonunda Orlando’da düzenlenen bubble döneminde takımda düzenli olarak oynama şansı yakalayan genç yıldız adayı geçen sezon özellikle Jamal Murray’nin sakatlanarak sezonu kapatmasının ardından takımın en önemli ikinci skor opsiyonu haline gelmişti.

Bu sayede yaz döneminde Denver Nuggets ile 5 yıl 170 milyon dolarlık yeni bir sözleşmeye imza atan Michael Porter Jr, bu sezon takımı Nuggets’ın 6 kasım tarihinde evinde oynadığı Houston Rockets maçında sakatlanmıştı. Yıldız oyuncu bu sezon forma giydiği dokuz maçta 9.9 sayı, 6.6 ribaunt ve 1.9 asist ortalamaları yakalamıştı.